Naga Markets

Cena Bitcoina (BTC) odbiła w minionym tygodniu o około 12% i w wyniku tego oscyluje powyżej istotnego poziomu cenowego 21 000 USD. Jednak w ciągu ostatnich 30 dni kurs BTC/USD nadal spada o 30%. Tymczasem główne wieloryby skorzystały z okazji, aby zwiększyć swoje zasoby głównego wirtualnego aktywa, wykazują liczne raporty firm analitycznych.

  • Według firmy analitycznej Santiment, wieloryby Bitcoina, które posiadają od 10 do 100 BTC, wykorzystały niedawny spadek cen
  • W ciągu ostatnich 5 tygodni dodali do swoich portfeli około 52 000 więcej BTC
  • Na rynek kryptowalut wpłynęła w ostatnich miesiącach niekorzystna perspektywa makroekonomiczna na świecie
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin (BTC) spadł aż o 56% w II kwartale

Według firmy analitycznej Santiment, wieloryby Bitcoina, które posiadają od 10 do 100 BTC, wykorzystały niedawny spadek cen. W ciągu ostatnich 5 tygodni dodali do swoich portfeli około 52 000 więcej BTC.W międzyczasie cena Bitcoina spadła o -27%. Ta akumulacja zwiększyła posiadane przez nich wirtualne monety łącznie do 4,29 miliona.

Bitcoin jest notowany po średnim kursie 21 600 USD w weekend. Jego cena w ciągu ostatnich 7 dni podskoczyła o 12%. Jednak kurs odnotował wcześniej największy kwartalny spadek cen w ciągu ostatnich 11 lat.

Kurs BTC/USD spadł aż o 56% w drugim kwartale 2022 roku. Był to drugi najgorszy wynik BTC w jego historii pod względem kwartalnym. Ten ruch cen zmotywował wieloryby do dodania większej liczby wirtualnych monet.

Wieloryby Bitcoina (BTC) na zakupach

Tymczasem 24-godzinny wolumen obrotu Bitcoinem wzrósł o 54,5 miliarda dolarów. Dodatkowo jego dominacja wzrosła wraz z niedawnym odbiciem kursu. Jak wynika z raportu Santiment, na rynek kryptowalut wpłynęła w ostatnich miesiącach niekorzystna perspektywa makroekonomiczna na świecie.

Inna firma Coingape poinformowała, że największy wieloryb BTC dodał 786 Bitcoinów w pierwszym tygodniu lipca o wartości ponad 16 milionów dolarów. Wieloryb posiada teraz ponad 132 000 BTC o wartości około 2,6 miliarda dolarów.

Z kolei analitycy Glassnode zauważyli, że wieloryby posiadające ponad 1000 BTC wykazywały ostatnio duży szał zakupowy. Te wieloryby zgromadziły około 140 000 BTC w ciągu miesiąca i to również bezpośrednio z giełd. Te konta posiadają około 8,7 miliona BTC, co stanowi około 45,6% całkowitej podaży.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułDolar króluje, gdy euro w opałach. EUR/USD niedługo naruszy parytet
Następny artykułAnaliza fundamentalna Makarony Polskie. Spółka zarobiła rekordowe 10 mln zł w 1 kw. 2022
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here