Naga MarketsCena ethereum wzrosła na przestrzeni ostatnich dni o niemal 670 dolarów, co stanowi blisko 39 proc. Tak znaczna aprecjacja w ciągu zaledwie sześciu sesji przyczyniła się do zauważalnego wzrostu optymizmu dot. przyszłości rynku kryptowalut. W potencjał do dalszych wzrostów notowań ETH z pewnością wierzą tzw. wieloryby, czyli osoby posiadające znaczne ilości kryptowalut. Osoby te w niemal rekordowym tempie wycofują bowiem obecnie swoje środki z giełd.

  • Firma analityczna Santiment przedstawiła dane, z których wynika, iż zaledwie 10 Wielorybów posiada blisko 20 proc. całkowitej podaży ETH
  • Duzi gracze w rekordowym tempie wycofują swoje środki z giełd 
  • Ilość aktywów przechowywanych przez wieloryby na giełdach spał∂a do najniższego poziomu od 2015 r.

10 wielorybów posiada niemal 20% ETH

Platforma analityczna Santiment opublikowała raport dotyczący 10 największych pozagiełdowych adresów ethereum. Wynika z niego, że kontrolują one obecnie 21,3 miliona monet, co stanowi niemal 20 proc. całkowitej podaży ETH i jest to najwyższy odsetek od pięciu lat.Na uwagę zasługuje także fakt, iż w wyniku tej akumulacji, wolumen ETH umieszczony przez wieloryby na portfelach należących do platform wymiany kryptowalut spadł do 4,66 mln ETH, co jest najniższym poziomem od 2015 roku.

Cena ETH wzrosła o 39 proc.

Spoglądając tymczasem na notowania ETH zauważymy, że po wzrostach o niemal 39 proc., kurs tej kryptowaluty znalazł się dziś w okolice istotnego oporu w wysokości 2390 dolarów. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana i obecnie testowana strefa zostanie pokonana, cena ethereum mogłaby wzrosnąć w okolice 2600 dolarów, bądź nawet do 2900 dolarów.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty wiadomości | kurs ten square games | amrest giełda | akcje mercator | allegro kurs akcji | akcje orlen | prognoza dolara | najniższy kurs forinta |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBitcoin. Król spekulacji przenosi się z Chin do Kazachstanu
Następny artykułBinance blokuje pary z EUR, GBP i AUD. Giełda kryptowalut z dalszymi problemami
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here