TMS


Kilka najpopularniejszych kryptowalut zanotowało w dniu wczorajszym dość dynamiczne spadki wartości. W ciągu zaledwie 20 minut ich cena zaliczyła silną deprecjację, co zdaniem niektórych może być spowodowane przez “jednego wieloryba”, który zrealizował transakcję na ponad 50 milionów dolarów.


Jak zauważył Marketwatch, “saldo portfela 3D2oetdNuZUqQHPJmcMDDHYoqkyNVsFk9r – anonimowego konta cyfrowego o wartości 1.49 mld USD – zmalało o 6.500 bitcoinów we wtorek, przy średniej cenie sprzedaży 8.146,70 USD, co daje łączną wartość nieco ponad 50 mln USD”.

Źródło: www.zerohedge.com

Ponieważ tuż po tym spadku nie pojawiły się żadne wiadomości ani komentarze, niektórzy wiążą to zdarzenie z opublikowanym kilka godzin wcześniej ogłoszeniem, że prokurator generalny Nowego Jorku, Eric Schneiderman wszczął dochodzenie w sprawie 13 giełd kryptowalutowych, w tym Coinbase, Gemini i Bit Trust. Giełdy są proszone o przedstawienie swojej polityki dotyczącej tradingu, ubezpieczenia środków oraz procedur:

“Konsumenci w Nowym Jorku i w całym kraju mają prawo do przejrzystości i odpowiedzialności przy inwestowaniu pieniędzy (…) Zbyt często jednak konsumenci nie mają podstawowych informacji potrzebnych do oceny uczciwości, integralności i bezpieczeństwa tych platform obrotu (…) Nasza inicjatywa na rzecz integralności wirtualnych rynków ma na celu zmianę tej sytuacji, promując odpowiedzialność i przejrzystość na rynku kryptowalut, na które zasługują inwestorzy i konsumenci.”

Okazuje się jednak, że chociaż inicjatywa ma na celu ochronę interesów mieszkańców Nowego Jorku, którzy handlują kryptowalutami na tych giełdach, międzynarodowy charakter przedsiębiorstw oznacza, że wynik sondy mogą mieć daleko idące konsekwencje.

Potrzeba bezstronnego spojrzenia na kryptowaluty

Warto również dodać, że dochodzenie prokuratora generalnego NY rozpoczęło się zaledwie dzień po tym, jak Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), napisała na oficjalnym blogu instytucji o potrzebie wspierania rynku kryptowalutowego oraz podkreśliła potrzebę “bezstronnego podejścia” w przyszłości:

“Zrozumienie ryzyka, jakie kryptowaluty mogą stanowić dla stabilności finansowej, jest niezbędne, jeśli chcemy odróżnić realne zagrożenia od niepotrzebnych obaw. Dlatego też potrzebujemy bezstronnej agendy regulacyjnej, która chroni przed zagrożeniami bez zniechęcania do innowacji (…) Przejrzyste podejście może nam pomóc w wykorzystaniu zysków i uniknięciu pułapek nowego krajobrazu kryptograficznego”. 

“Tak jak kilka technologii, które wyłoniły się z ery “dot-com”, zmieniło nasze życie, tak zasoby kryptograficzne, które przetrwają, mogą mieć znaczący wpływ na sposób, w jaki ratujemy, inwestujemy i płacimy rachunki (…) Zanim aktywa kryptograficzne przekształcą działalność finansową w znaczący i trwały sposób, muszą zdobyć zaufanie i poparcie konsumentów i władz” – dodała.


Chcesz bezpiecznie przechowywać swoje BTC i ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNONoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułiFun4all [IF4] – czekając na premiery nowych gier – analiza na zamówienie
Następny artykułGuten Morgen DAX 18.04.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here