Naga Markets

Wieloryb Shiba Inu przeniósł 25 bilionów tokenów SHIB z giełdy kryptowalut poza rynekNieznany adres Ethereum przeniósł prawie 25 bilionów tokenów Shiba Inu o wartości ponad 250 milionów dolarów z czołowej giełdy kryptowalutowej do portfela self-custody, zgodnie z danymi on-chain zgłoszonymi przez firmę analityczną kryptowalut Santiment.

Wieloryb Shiba Inu dokonał znacznego transferu

Tokeny SHIB zostały przeniesione z adresu Ethereum skategoryzowanego przez Etherscan jako należącego do amerykańskiej giełdy kryptowalut Crypto.com do nowego portfela self-custody. Transfer został dokonany w sześciu różnych transakcjach, a sam wieloryb od 1 marca szybko gromadził również ETH, posiadając 992 ETH obok swoich obecnie 25 bilionów monet SHIB.Według The Daily Hodl, ogromny transfer do „zimnego magazynu” czyni go trzecim największym portfelem Shiba Inu na świecie i największym, który nie został zidentyfikowany jako należący do wymiany.

Źródło: Santiment/Twitter
Źródło: Santiment/Twitter

Statystyki zebrane przez WhaleAlert pokazują, że największa odnotowana przez niego transakcja obejmowała transfer 4,1 biliona tokenów SHIB do niezidentyfikowanego portfela za około 45 milionów dolarów. Nie jest wiadome, czy transakcje są przeprowadzane bezpośrednio przez Crypto.com, który przenosi swoje SHIB do nowego portfela, czy też są one dokonywane przez innego wieloryba.

W ciągu 24 godzin strona, która śledzi spalanie Shiba Inu, Shibburn, udostępniła dane, według których spalono aż 453 milionów monet – oznaczając bezprecedensowy skok o 1,317%. W tym samym czasie notowania Bitcoina również odnotowały znaczny wzrost.

Spalanie tokenów – inicjatywa napędzana przez społeczność

Proces spalania tokenów Shiba Inu odnosi się do procesu wysyłania ich na adres bez żadnego możliwego do odzyskania klucza prywatnego, co czyni je skutecznie bezużytecznymi i usuwa je z obiegu na stałe.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Jest to często powtarzany proces, który ma na celu pomóc kontrolować podaż i tym samym zwiększyć wartość pozostałych tokenów poprzez zmniejszenie ich liczby w obiegu. W przypadku Shiba Inu – drugiej największej na świecie monety-mema – palenie tokenów jest inicjatywą kierowaną przez społeczność, mającą na celu zwiększenie wartości kryptowaluty.

Dodatkowo uważa się, że jest to również ukłon w stronę tradycji palenia papierowych pieniędzy jako formy ofiarowania przodkom w niektórych kulturach azjatyckich.

Zwolennicy kryptowaluty są podekscytowani uruchomieniem Shibarium

Tymczasem społeczność Shiba Inu jest również podekscytowana uruchomieniem bety Shibarium, protokołu warstwy drugiej ekosystemu zbudowanego na szczycie Ethereum, podobnie jak Polygon.

Źródło: TradingView, całkowita kapitalizacja Shiba Inu wynosi już ponad 6 mld dol.
Źródło: TradingView, całkowita kapitalizacja Shiba Inu wynosi już ponad 6 mld dol.

Społeczność Shiba Inu jest na fali wznoszącej, ponieważ jest nadal w stanie badać nowe drogi rozwoju. W zeszłym tygodniu wydano wersję beta SHIB, dając możliwość zapoznania się z nią testerom.

Shytoshi Kusama informuje, że deweloperzy skupiają się na poszukiwaniu błędów

Oczekiwane Shibarium, które nadal znajduje się w wersji beta według pseudonimowego dewelopera SHIB – Shytoshiego Kusamy, może pozostać w niej przez dwa do czterech miesięcy, ponieważ zespół koncentruje się na budowaniu bardziej efektywnych systemów i śledzeniu w poszukiwaniu “błędów”.

Te wydarzenia wywołały nową falę entuzjazmu i ciekawości wśród społeczności Shiba Inu. Samo uruchomienie Shibarium i niedawny znaczny transfer tokenów SHIB odzwierciedlają trwałe zainteresowanie społeczności i rosnące znaczenie w świecie kryptowalut.

W związku z tym coraz więcej inwestorów zaczyna się interesować projektem i będzie śledziło, jak te wydarzenia wpłyną na przyszłość Shiba Inu i jej wskaźnik adopcji.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.