Naga MarketsWieloryby bitcoina (BTC) przyspieszyły transfer najcenniejszej waluty cyfrowej na świecie. Według najnowszych danych opublikowanych przez platformę analityczną wirtualnych walut i platformę śledzenia łańcucha bloków, Whale Alert, duży adres przeniósł 19000 BTC do nieznanego portfela kryptowalutowego. Kurs BTC/USD konsoliduje w czwartek przy poziomie 57 400 USD.

  • Ruch dużych kwot BTC wzrósł od początku tego roku w wyniku gwałtownego wzrostu ceny najpopularniejszej wirtualnej waluty
  • Oprócz bitcoina, aktywność wielorybów w innych walutach cyfrowych, w tym ETH, XRP, USDT i binance coin, wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni
  • Gigant handlu elektronicznego z Ameryki Łacińskiej, MercadoLibre, jest najnowszą firmą, która ogłosiła akumulację bitcoinów
  • Bitcoin mining: Zarobek górników BTC ponownie wynosi 60 mln dol. dziennie

Bitcoin wzrósł o prawie 90% w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Kapitalizacja przekracza 1 bln USD

Całkowita wartość transakcji wyniosła około 1,1 miliarda dolarów. Przelew został wykonany 5 maja, a transakcja została zarejestrowana na blockchain.com. Ruch dużych kwot BTC wzrósł od początku tego roku w wyniku gwałtownego wzrostu ceny najpopularniejszej wirtualnej waluty. Kryptowaluta wzrosła o prawie 90% w ciągu ostatnich 4 miesięcy. W chwili pisania BTC kosztuje blisko 57 400 USD, co oznacza wzrost o ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin. Całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi około 1,06 bln USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oprócz ostatniej dużej transakcji, Whale Alert zwrócił uwagę na skok w transferach BTC na różnych giełdach cyfrowych. Krypto-wieloryb przeniósł wczoraj 2250 bitcoinów o wartości około 125 milionów dolarów z portfela cyfrowego na giełdę kryptowalut Coinbase. Inny adres wieloryba BTC przeniósł dziś 820 monet o wartości ponad 47 milionów dolarów z Xapo na giełdę kryptowalut Binance.

Oprócz bitcoina, aktywność wielorybów w innych walutach cyfrowych, w tym ETH, XRP, USDT i binance coin, wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni. Dziś jeden z wiodących adresów wielorybów przeniósł 159 391 ETH na nieznany portfel kryptowalut. Łączna wartość wspomnianej transakcji to około 558 mln USD.

Tymczasem gigant handlu elektronicznego z Ameryki Łacińskiej, MercadoLibre, jest najnowszą firmą, która ogłosiła akumulację bitcoinów. Firma ujawniła wczoraj, że w ramach swojej strategii kupiła BTC o wartości prawie 7,8 miliona dolarów. Według najnowszego cotygodniowego raportu CoinShares o napływie aktywów cyfrowych, produkty inwestycyjne związane z BTC przyciągnęły inwestycje instytucjonalne o wartości ponad 442 milionów dolarów. Popularna firma MicroStrategy posiada obecnie ponad 91 000 BTC o wartości ponad 5 miliardów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) konsoliduje w czwartek popołudniu

Notowania BTC/USD silnie wzrosły w środę znosząc cały wtorkowy spadek. Tym samym kurs ponownie znalazł się powyżej 57 000 USD. Dalszy wzrost cen powinien doprowadzić do testu psychologicznego oporu 60 000 USD z celem na historyczne maksimum 64 893 USD. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej majowego dołka 52 924 USD, a w konsekwencji przebicie kwietniowego minimum 47 555 USD otworzyłoby drogę w kierunku głównego poziomu wsparcia 42 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | kurs kryptowalut | kryptowaluty kursy | kur euro |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here