Naga Markets

W ciągu ostatnich 24 godzin wieloryb Ethereum zawarł prawie 92 600 kontraktów opcji kupna ETH o wartości 150 milionów dolarów na giełdzie kryptowalutowej Deribit, zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy Greeks.Live. 

Co to jest opcja kupna ETH?

Opcje kupna dają nabywcy prawo, ale nie obowiązek, do zakupu podstawowego aktywa po ustalonej cenie w późniejszym terminie. Nabywcy opcji kupna wyrażają tym samym optymistyczne nastawienie do rynku. Pozycja “naked” jest spekulacyjna i nie daje zabezpieczenia przed niekorzystnymi ruchami cen podstawowego aktywa.Wygląda na to, że Ether przyciągnął uwagę inwestora o dużej wartości, który zainwestował znaczną sumę w opcje kupna ETH. Transakcje takie jak te, odzwierciedlające dzisiejszy handel opcjami, często uważane są za wskaźnik aktywności instytucjonalnej na rynku kryptowalutowym. 

Warto jednak zauważyć, że cena Etheru spadła niedawno do sześciomiesięcznego minimum, co jest rezultatem pewnych wydarzeń wokół giełdy FTX. W dłuższej perspektywie inwestorzy pozostają zainteresowani losami projektu Ethereum, a ich transakcje mogą dostarczać cennych wskazówek dotyczących przyszłego kierunku rynku.

W chwili pisania tego tekstu kurs ETH oscyluje w okolicy nieco ponad 1,6 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni wzrósł on o ponad 5%. Zmiany w zakresie dobowym pozostają niewielkie. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.