Naga MarketsLogo Berkshire HathawayWehikuł inwestycyjny stworzony przez Warrena Buffetta wykupił w sierpniu za kwotę prawie 1 miliarda dolarów akcję własne – jak wynika ze złożonego przez spółkę raportu po ogłoszeniu swoich wyników za III kwartał 2018 roku. Tym samym Berkshire Hathaway wysyła silny sygnał na rynek – a inwestorzy zadają się podzielać optymizm – akcje Berkshire rosną ponad 5 procent w po sobotnim opublikowaniu raportu. 


Warren Buffett po raz kolejny stawia na wartość swojego podmiotu – tym razem inwestor skupuje akcje własne za kwotę bliską 1 miliardowi dolarów. Operacja buyback obeszła inwestorów zaraz po sobotnim opublikowaniu raportu kwartalnego przez jego spółkę – Berkshire Hathaway. W poniedziałek akcję spółki reagują niemal automatycznym wzrostem prawie pięciu procent, co oznacza, że inwestorzy nawet na chwilę nie wątpią w ruchy “wyroczni z Omaha”.

Inwestorzy podzielają optymizm spółki

Poniedziałkowe otwarcie spółki towarzyszyło cenie 198 dolarów za akcję, po czym reakcja na raport spowodowała podejście wykresu o 4,68 procent do poziomu 216,25 dolara za akcję. To efekt kolejnego podwyższenia progu skupowania akcji własnych, oraz dalszych planów inwestora.

Zobacz również: Warren Buffett obchodzi 88. urodziny. Porady „Wyroczni z Omahy” wartej $86 mld

WYKRES Berkshire H4 06.11.2018
Berkshire H4 06.11.2018

Jak również wynika z dotychczasowych raportów, Berkshire Hathaway przeznaczył na opcję skupowania swoich akcji więcej kapitału niż przez cztery poprzednie lata – choć jak powszechnie wiadomo, dotychczas inwestor unikał tak ochoczej opcji skupowania powrotnego akcji.

Czas na FinTechy!

Dodatkowo, Warren Buffett za pośrednictwem Berkshire Hathaway zainwestował również około 600 milionów dolarów w dwie tzw. firmy fin-tech, czyli firmy zajmujące się innowacyjnymi usługami finansowymi opartymi na technologii informacyjnej. W centrum zainteresowania inwestora są brazylijscy i indyjscy dostawcy usług płatniczych StoneCo i Paytm. Obie zostały wybrane przez menedżera Todda Combsa, ale Buffett widzi również wielką przyszłość dla usług.

Może Cię zainteresować: Warren Buffett: 10 lat od kryzysu nadal jesteśmy “sprytniejsi niż mądrzejsi”

Z rozeznania rynkowego wynika, iż jedna z firm – Paytm – posiada bardzo dobrą pozycję rynkową w Indiach z udziałem w rynku wynoszącym blisko 68 procent. Obecnie udział StoneCo w rynku w Brazylii wynosi jedynie 4,5 procent, jednak wykazuje silny wzrost i solidne rokowania. Obaj korzystają przede wszystkim z rosnącego handlu internetowego w swoich krajach. Wartość rynkowa Paytms w styczniu 2018 r. wyniosła 10 mld USD z kolei raporty StoneCo zostały niedawno upublicznione i wynika z nich, iż firma ma wartość rynkową około 8,35 mld USD.

Pozytywne rokowania co do nowych obiektów inwestycyjnych jednego z największych inwestorów na świecie sprawia, że Berkshire Hathaway staje się ponownie medialnym numerem jeden oraz wskazuje, że Warren Buffett zaczyna kolejną dywersyfikację po ostatnim dość głośnym skupowaniu akcji Apple.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here