Naga Markets


Jeden z największych dostawców płynności rynku walutowego rozważa "wyprowadzkę" z Londynu.
Jeden z największych dostawców płynności rynku walutowego rozważa “wyprowadzkę” z Londynu.

LMAX Exchange to znana również w Polsce firma inwestycyjna regulowana przez brytyjskie FCA. Działając w modelu MTF zapewnia alternatywny system obrotu dla rynku walutowego, co szczególnie cenione jest przez zawodowych traderów. Czerwcowe referendum w Wielkiej Brytanii zmusiło LMAX do postawienia ultimatum brytyjskiemu rządowi.


Londyn od wieków był stolicą światowych finansów i nadal pozostaje ważnym punktem na mapie dla inwestorów. Szacuje się, że Citi generuje 40% dziennego obrotu walutami, którego wartość przekraczać może nawet 5 bilonów dolarów. Za sporą część tej aktywności odpowiedzialne jest LMAX – jeden z światowych liderów w dziedzinie dostarczania płynności dla rynku walutowego.

Regulowany przez FCA (Financial Conduct Authority) MTF ostrzega, że jeśli brytyjski rząd nie zapewni londyńskiego Citi o utrzymaniu przez Wielką Brytanię dostępu do wspólnego europejskiego rynku, wówczas zostanie zmuszony do przeprowadzki do Irlandii.

Gdy stało się jasne, że brytyjskie społeczeństwo chce odłączyć się od Unii Europejskiej, a nowy rząd Theresy May zamierza spełnić wolę Brytyjczyków, londyńska branża finansowa zaczęła poważnie zastanawiać się jak rozwiązać zaistniały problem. Europejscy politycy głośno sprzeciwili się pomysłom na to, aby Wielka Brytania opuszczając UE nie traciła przywilejów związanych z obecnością w Unii. Brexit oznacza więc poważne problemy dla wszystkich oferujących usługi finansowe klientom na kontynencie.

Tradycja, umiejscowienie, lecz przede wszystkim kwestie podatkowe przez lata faworyzowały Londyn na mapie europejskich miast. Wielkie banki, fundusze inwestycyjne, a także podmioty takie jak LMAX lokalizowały swoje przedstawicielstwa w Londynie korzystając jednocześnie z europejskich swobód w przepływie kapitału czy usług.

Obecny w ponad 90 krajach na świecie LMAX Exchange nie może pozwolić sobie na utratę blisko 25% wszystkich swoich klientów. Zatem już dzisiaj David Mercer, CEO spółki poinformował, że jeśli LMAX nie otrzyma stosownych zapewnień ze strony brytyjskiego rządu o tym, że Wielka Brytania pozostanie członkiem wspólnego rynku, będzie zmuszony do przeniesienia działalności do Irlandii.

Efektem Brexitu będzie odpływ dostawców usług finansowych, którzy z całą pewnością wybiorą Unię Europejską nad Zjednoczonym Królestwem. Utrata wyspecjalizowanej kadry, nowych oraz już istniejących inwestycji a także, przede wszystkim wpływów podatkowych będzie ciosem dla brytyjskiej gospodarki – stwierdził Mercer.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here