Naga MarketsPomimo niekwestionowanej w ostatnich miesiącach dominacji Bitcoina w stosunku do altcoinów oraz pokaźnych wzrostów jego notowań, to sytuacja wygląda inaczej jeśli chodzi o zastosowanie protokołów opartych na blockchainie „króla kryptowalut”, które nie posiadają wystarczająco dużej przepustowości by sprostać wymogom związanym z prędkością transferów w dobie coraz większej adopcji cyfrowych aktywów.


Ethereum detronizuje Bitcoina ….

Omni to platforma do tworzenia oraz handlu cyfrowymi aktywami oraz walutami działająca jako warstwa programistyczna na podbudowie blockchaina Bitcoina. I pomimo tego, że jest on uznawany za najlepiej zaudytowaną i bezpieczną sieć, to nie jest jednak w stanie obsłużyć rosnącej liczby transakcji, przez co kryptowaluty na których odbywają się pokaźne obroty zaczęły przenosić swoje zasoby na inne platformy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największym projektem, który zdecydował się na stopniową migrację swoich środków z Omni jest Tether (USDT) – najpopularniejsza kryptowaluta typu stablecoin. Wycofywane stamtąd zasoby powędrują na blockchain Ethereum. Z zestawień dostępnych na stronie projektu wynika, iż obecnie w ramach Omni zdeponowanych jest około 2,8 mld USDT, w porównaniu z 1,1 mld dostępnych jako tokeny ERC-20.

Jak dowiadujemy się od Anthony’ego Sassano – dewelopera Ethereum oraz szefa działu maketingu w Set Protocol, liczba USDT które zostały przeniesione do protokołu ERC-20 wzrosła znacznie ostatnimi czasy i obecnie stanowi 40% zasobów znajdujących się nadal na Omni. Jego zdaniem tendencja ta się utrzyma i niebawem większa część USDT powędruje na blockchain Ethereum.

Za Tetherem idą giełdy kryptowalut

W dniu 3 lipca największa pod względem obrotów giełda kryptowalut Binance poinformowała, iż USDT znajdujące się w posiadaniu jej użytkowników będą zdeponowane na adresach bazujących na standardzie ERC-20 Ethereum. Jednocześnie nie będzie już możliwości wypłaty USDT zdeponowanych w ramach Omni, jednak nadal obsługiwane będą wpłaty.

Zobacz również: Binance uruchomi platformę wymiany kryptowalut z dźwignią 20:1

Tego samego dnia informację o migracji Tethereów na blockchain Ethereum podała giełda Poloniex. Tutaj jednak nadal obsługiwane będą zarówno wpłaty, jak i wypłaty z adresów na protokole Omni. W lutym bieżącego roku na podobny krok zdecydowała się singapurska giełda Huobi. W specjalnym komunikacie prasowym podała, iż powodem migracji był fakt, iż w ramach blockchaina Ethereum „proces wypłat i wpłat [USDT] jest o wiele sprawniejszy i szybszy.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here