Naga MarketsWybuch pandemii koronawirusa zmusił decydentów politycznych do podjęcia radykalnych działań. Od pewnego czasu obserwujemy jednak stopniowe znoszenie ograniczeń wprowadzonych w celu powstrzymania rozprzestrzeniania wirusa. Brytyjski rząd oznajmił dziś, że zniesie obowiązek kwarantanny dla osób przybywających do Anglii z ponad 50 krajów, w tym z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch. Zwolnienie to nie będzie jednak dotyczyć tych, którzy przylecą na Wyspy ze Stanów Zjednoczonych.

Wielka Brytania otwiera się na urlopowiczów

Najnowsze rozporządzenie obowiązywać będzie od 10 lipca. Bez wątpienia decyzja ta otwiera drogę milionom turystów do rozważenia wakacji w Wielkiej Brytanii. Jest to ukłon w stronę Brytyjczyków chcących wylecieć na urlop za granicę. Po powrocie z wakacji nie będą oni musieli bowiem przechodzić już obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny, co przyspieszy ich powrót do pracy.

Obowiązek kwarantanny wciąż obowiązywać będzie natomiast osoby przybywające z krajów o podwyższonym ryzyku, gdzie pandemia nią została jeszcze opanowana.

Pełna lista krajów, dla których obowiązek kwarantanny zostanie zniesiony ma zostać podana jeszcze dziś. Na ten moment wiadomo, że znajdą się na niej m.in. Nowa Zelandia i Watykan oraz brytyjskie terytoria zamorskie, takie jak Falklandy i Gibraltar. Zwolnieni z obowiązku przymusowej kwarantanny nie zostaną natomiast przybywający z USA.

– Stany Zjednoczone od bardzo wczesnego etapu zakazały lotów z Wielkiej Brytanii i z Europy, więc nie ma żadnych wzajemnych ustaleń – powiedział Sekretarz Transportu Grant Shapps.

Brytyjski rząd oczekuje, że kraje umieszczone na liście krajów wolnych od kwarantanny odwzajemnią się poprzez złagodzenie swoich własnych ograniczeń. Równocześnie Boris Johnson ostrzegł ludzi, że należy zachować zasady społecznego dystansu.

– Każdy, kto lekceważy zasady społecznego dystansu i bezpieczeństwa, nie tylko naraża nas wszystkich na niebezpieczeństwo, ale także zawiedzie te przedsiębiorstwa i pracowników, którzy zrobili tak wiele, aby przygotować się na tę nową normę – wskazał premier.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs funta w okolicy technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwającej od połowy maja br. aprecjacji kursu funta wobec dolara amerykańskiego rynek dotarł w okolice niezwykle istotnej strefy oporu w wysokości 1,2750 USD, gdzie już 10 czerwca pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwowaliśmy spadki, w wyniku których kurs funta osunął się do 1,2250 USD. To właśnie w okolicy tego wsparcia w miniony wtorek pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko trwająca od tego czasu aprecjacja będzie kontynuowana, kurs funta mógłby dotrzeć nawet w okolice 1,2750 USD.

GBPUSD Daily

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) umocniony względem euro. Poprawa sytuacji na amerykańskim rynku
Następny artykułPeter Thiel inwestuje w Reserve, nowego stablecoina
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here