Naga MarketsKurs funta spadnie do 1,19 USD by wzrosnąć do 1,30 pod koniec rokuFunt szterling stoi pod presją ataków z różnych frontów. Perspektywa zwiększenia bodźców w polityce pieniężnej, głębokiej recesji i niepewności politycznej będzie miała negatywny wpływ na brytyjską walutę w najbliższym czasie. W związku z tym ekonomiści z Rabobanku skorygowali swoje i tak już ponure prognozy dla GBP z celem na 1,19 USD. Z kolei analitycy CIBC również dostrzegają ryzyko spadku, choć prognozują także odbicie notowań funta pod koniec 2020 roku.

  • Rośnie ryzyko hard Brexitu
  • Inwestorzy obawiają się o skutki przedłużającego się shut-downu
  • Wzrasta ryzyko wprowadzenia ujemnych stóp procentowych przez BoE

Funt szterling (GBP): Złe wieści na wszystkich frontach – Rabobank

Wielka Brytania pozostaje w tyle za wieloma innymi krajami w Europie, aby wycofać swoje środki blokujące. Grozi to wzrostem negatywnych konsekwencji dla gospodarki, co z kolei wywiera dodatkową presję na decydentów, zarówno podatkowych, jak i monetarnych – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs funta do dolara GBPUSD w góręW związku z tym w ocenie ekspertów istnieje realne ryzyko, że Wielka Brytania i UE będą handlować na warunkach ogólnych WTO od stycznia. Perspektywa zamieszania i kolejek na granicach prawdopodobnie wpłynie na nastroje inwestorów, podczas gdy zagrożenie taryfami żywnościowymi i zakłóceniami w łańcuchach dostaw może jeszcze bardziej podważyć zaufanie konsumentów.

W obliczu trudnej sytuacji gospodarczej może nie jest zaskakujące, że różni urzędnicy BoE, w tym gubernator Bailey, wskazali, że argument o ujemnych stopach procentowych w Wielkiej Brytanii jest „aktywnie weryfikowany” […] Ponadto rynek jest przygotowany na zwiększenie QE przez BoE już w czerwcu. Obecnie prognozujemy spadek pary GBP/USD do poziomu 1,19 w ciągu 1 miesiąca i 1,18 w perspektywie 3-miesięcznej – dodano.

Kurs GBP/USD: Krótkoterminowe ryzyko spadku – CIBC

W tym miesiącu „kabel” spadł o około 2,5%, a analitycy CIBC Capital Markets oczekują, że utrzymają się krótkoterminowe przeciwności dla funta szterlinga.

Ryzyko Brexitu bez porozumienia znów wzrosło. Ponadto, ponieważ skala potencjalnej korekty PKB w II kw. prawdopodobnie będzie większa niż na innych rynkach porównawczych, ze względu na wolniejsze wyjście z blokady, funt szterling może tymczasowo handlować poniżej naszego celu 1,20 na koniec czerwca – wskazano w raporcie.

Chociaż BoE ma zamiar dokonać przeglądu swojej polityki, w obecnych okolicznościach nie spodziewalibyśmy się, że bank stwierdzi, iż ujemne stopy byłyby korzystne dla brytyjskiej gospodarki. Oczekujemy jednak, że bank wprowadzi dalsze środki łagodzące tj. dodatkowe 100 mld funtów QE. Prognozujemy odbicie pary GBP/USD w drugiej połowie roku z celem na 1,24 w III kw. i 1,30 w IV kw. – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here