Naga MarketsKurs funta GBP/CHF dołuje! UK z największa recesją w Europie, a ma być jeszcze gorzej Kurs funta osuwa się dziś dziś do wszystkich walut z grupy G10, a najmocniej do franka szwajcarskiego. Wiadomości z Wielkiej Brytanii nie są bowiem optymistyczne. Gospodarka UK notuje największy kryzys spośród europejskich państw, a do tego mają dołączyć większe problemy na rynku pracy, których oczekuje się po wygaszeniu programu urlopowego.

  • Brytyjska gospodarka skurczyła się o 20,4 proc. w II kw. br.
  • Wygaszanie programu urlopowego napędzi fale bezrobotnych w UK
  • Funt jest dziś bardzo słaby, do franka traci ponad 0,6 proc.

Jeszcze więcej bezrobotnych w Wielkiej Brytanii

W drugim kwartale bieżącego roku, gospodarka Wielkiej Brytanii skurczyła się o ponad 20 proc., co stanowi największy spadek od czasu śledzenia postępu PKB, tj. od 1955 roku. Dla porównania, spadek jest dwukrotnie większy niż w największej gospodarce UE – Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

– Powiedziałem wcześniej, że nadchodzą ciężkie czasy, a dzisiejsze dane potwierdzają, że te ciężkie czasy nadeszły. Setki tysięcy ludzi już straciło pracę i niestety w nadchodzących miesiącach będzie jeszcze więcej bezrobotnych – powiedział dziś brytyjski kanclerz skarbu Rishi Sunak po opublikowaniu wyników dynamiki PKB.

To rzuca światło na ryzyko zbyt wczesnego wycofania wsparcia rządowego dla firm i pracowników. Prawie 10 milionów miejsc pracy zostało przeniesionych do programów urlopowych, w ramach których rząd wypłaca pensje. Sunak, który pożyczył dziesiątki miliardów funtów, aby sfinansować wydatki, twierdzi, że nadszedł czas, aby rozpocząć stopniowe wygaszanie planu urlopowego, chociaż jego krytycy twierdzą, że należy go przedłużyć.

Szczególnie silny cios przez pandemię koronawirusa gospodarka Wielkiej Brytanii odebrała ze względu na jej zależność od usług i tzw. konsumpcji społecznej, do której zalicza się m.in. jedzenie poza domem i zakupy.

Wśród inwestorów i ekonomistów widać nadzieje pokładane w Banku Anglii, który według nich powinien jeszcze w tym roku zwiększyć stymulację monetarną poprzez zwiększenie skupu obligacji.

Kurs funta (GBP/CHF) spada o ponad 0,6 proc.

Notowania funta szterlinga ustanowiły dziś nowe maksima tygodniowe, jednakże zaraz po tym zaczęły się dynamicznie osuwać. W rezultacie para walutowa GBP/CHF znalazła się na poziomach widzianych ostatnio pod koniec lipca br.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Kurs funta (GBP/CHF) – wykres dzienny

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, niedźwiedzie muszą się teraz zmierzyć ze wsparciem w obrębie poziomu 1,1900 CHF, które już kilkukrotnie w tym roku powstrzymywało spadki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here