Naga MarketsLondynOffice for National Statistics z Wielkiej Brytanii opublikował o godzinie 10:30 dane dotyczące wzrostu gospodarczego (PKB) za III kw. bieżącego roku. Finalny odczyt w ujęciu kwartalnym okazał się być lepszy o 0,1% niż prognozy ekonomistów zakładające wzrost o 1,0%. Kurs funta testuje okolice poziomu 1,3050 USD.


Wielka Brytania: Najlepszy odczyt PKB od czerwca 2019 roku

  • PKB (kw./kw.): 0,4%, oczekiwano: 0,3%, poprzednio: 0,3%
  • PKB (r/r): 1,1%, oczekiwano: 1,0%, poprzednio 1,0%

Szacuje się, że produkt krajowy brutto (PKB) w Wielkiej Brytanii wzrósł o 0,4% w 3 kwartale (od lipca do września) 2019 r., skorygowany w górę o 0,1 punktu procentowego w stosunku do pierwszego kwartalnego szacunku. W porównaniu z tym samym kwartałem rok temu PKB w Wielkiej Brytanii wzrósł o 1,1% do 3 kwartału 2019 r .; skorygowane w górę o 0,1 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego szacunku.

Na poziomie podstawowym zestaw danych dotyczących PKB jest w dużej mierze niezmieniony, z korektami o 0,1 punktu procentowego w czwartym kwartale (od października do grudnia) 2018 r. i trzecim kwartale 2019 r .; korekty odzwierciedlają włączenie rocznych wskaźników referencyjnych z wielu źródeł na 2018 r. oraz uwzględnienie danych administracyjnych dotyczących obrotu podatkiem od wartości dodanej w podejściu wyjściowym do pomiaru PKB za kwartał 2 (od kwietnia do czerwca) 2019 r.

Usługi pozostały najsilniejszym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu podejścia do PKB w PKB w trzecim kwartale 2019 r .; budownictwo i produkcja również przyczyniły się pozytywnie do wzrostu.

Kurs funta reaguje na odczyt PKB

W pierwszych sekundach po odczycie danych, kurs funta w stosunku do dolara umocnił się o 5 pipsów, a chwilę później ruch ten wydaje się kontynuować. Obecnie cena oscyluje powyżej psychologicznego poziomu 1,30. Lokalnym oporem pozostaje okrągły poziom 1,31, a wsparcie znajduje się na minimum z tego tygodnia 1,2990.


Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS
Kurs GBPUSD na interwale jednominutowym, źródło tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale jednominutowym, źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here