Naga MarketsKurs funta pod 1,28 USD. Brytyjski rząd ogłosił plan wsparcia zatrudnieniaPlan wspierania zatrudnienia i ochrony firm miał powoli wygasać. Jednakże, koronawirus siejący dalej spustoszenie sprawia, że Wielka Brytania jest zmuszona wrócić do nadzwyczajnych środków. Tymczasem, para walutowa GBP/USD utrzymuje się pod poziomem 1,2800.

  • Rishi Sunak ogłosił program wspierania zatrudnienia 
  • Pracownicy w UK będą musieli przepracować przynajmniej 1/3 czasu pracy
  • Funt utrzymuje się pod poziomem 1,28 USD

Zimowy plan Sunaka

Z powodu rosnących przypadków infekcji koronawirusem, brytyjski kanclerz skarbu Rishi Sunak musiał zapewnić większe wsparcie ze strony państwa. W przeciwnym razie w UK może nastąpić gwałtowny wzrost bezrobocia.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Jak się okazało, Rishi Sunak powiedział, że program wspierania zatrudnienia (Jobs Support Scheme) zastąpi obecny program urlopowy, który kończy się 31 października. Minister przedstawił swój „zimowy plan dla gospodarki” po wprowadzeniu przez rząd nowych środków mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Istnieją obawy, że po zakończeniu trwającego obecnie programu urlopowego firmy dokonają masowych zwolnień. Według brytyjskiego Urzędu Statystycznego (ONS) prawie 3 miliony pracowników, czyli 12 proc. siły roboczej w Wielkiej Brytanii przebywa na częściowym lub pełnym urlopie.

Kanclerz powiedział, że pracownicy będą musieli przepracować co najmniej jedną trzecią swojego normalnego czasu pracy, aby kwalifikować się do nowego programu, który rozpocznie się 1 listopada br.

Firmy, które pożyczyły pieniądze w ramach rządowego programu pożyczkowego, bedą miały natomiast miały więcej czasu na spłatę. Ponadto, obniżka podatku VAT dla firm hotelarskich i turystycznych zostanie przedłużona do marca 2021. Obniżka VAT z 20 do 5 proc., która weszła w życie 15 lipca miała wygasnąć 12 stycznia przyszłego roku.

Niezdecydowany funt

Kurs funta nie zareagował na plan nakreślony przez brytyjskiego kanclerza skarbu. Jak widać na wykresie dziennym GBP/USD poniżej, notowania pozostają w okolicach otwarcia sesji.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Opór na tej parze walutowej nadal stanowi obszar przy 1,2800 i dopóki kurs funta utrzymuję się pod tym poziomem, odsłonięte pozostaje wsparcie w okolicach 1,2600.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here