Naga MarketsMimo, że Wielka Brytania i Unia Europejska zbliżyły się o krok do osiągnięcia porozumienia, to wciąż nie ma pewności, że zdążą osiągnąć kompromis we wszystkich kluczowych kwestiach przed końcem okresu przejściowego tj. przed końcem roku. W związku z powyższym, Wielka Brytania planuje przeprowadzić kampanię informacyjną mającą przygotować firmy na Brexit i zmniejszyć zakłócenia gospodarcze po tym, jak Zjednoczone Królestwo definitywnie opuści Wspólnotę.

  • Wielka Brytania zmierza w kierunku najgłębszej recesji od lat
  • Brytyjski rząd przygotowuje firmy do Brexitu
  • Kurs funta pod presją podaży

Wielka Brytania wyda 4,5 mln GBP na kampanię informacyjną dot. Brexitu

Brak gotowości firm do końca okresu przejściowego jest poważnym problemem dla rządu brytyjskiego. Jeśli przedsiębiorstwa nie będą przygotowane na nowe wymogi w zakresie formalności i biurokracji, które będą miały zastosowanie bez względu na to, czy dojdzie do zawarcia umowy handlowej między UE a Wielką Brytanią, czy nie, istnieje ryzyko zakłóceń w handlu międzynarodowym i zatrzymania towarów w portach.

Zwarzywszy, że z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, brytyjska gospodarka zmierza już w kierunku najgłębszej recesji od nawet 300 lat, premier Boris Johnson musi być ostrożny, by nie dołożyć do tego kolejnych komplikacji wynikających z braku przygotowania firm do tego, co może nastąpić po okresie przejściowym.

– Musimy w miarę możliwości przyspieszyć przygotowania i upewnić się, że wszelkie wczesne nieporozumienia zostaną usunięte i że zostaną podjęte odpowiednie działania – wskazał rząd w dokumencie przetargowym dotyczącym prac reklamowych dodając, że kampania przejściowa jest najważniejszą kampanią rządową w tym roku.

Serwis Politico poinformował, że brytyjski rząd przyznał MullenLowe London, należącemu do Interpublic Group of Companies, kontrakt na reklamę o wartości 4,5 mln funtów (5,6 mln dolarów). Kampania komunikacyjna ma być kontynuowana do 2021 roku.

Kurs funta pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwającej od połowy maja br. aprecjacji kursu funta wobec dolara amerykańskiego rynek dotarł w okolice niezwykle istotnej strefy oporu w wysokości 1,2750 USD, gdzie już w drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD Daily

Autor poleca także:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAnwim wnioskuje do UOKiK ws. nabycia części mienia BM Reflex
Następny artykułWIG20 kończył dzień na minusie. Akcje JSW traciły niemal 6%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here