Naga MarketsMężczyzna trzymający w ręce torebkę z flagą UKDane z marca wskazują, że epidemia COVID-19 wyrządziła poważny cios brytyjskiej gospodarce, większy niż kiedykolwiek wcześniej. Łączny miesięczny spadek aktywności o ponad 16 punktów w sektorze produkcyjnym i usługowym był wyższy niż w szczytowym momencie światowego kryzysu finansowego. Tymczasem minister finansów Wielkiej Brytanii wypowiedział się na temat przeciwdziałań pandemii i poruszył temat gwarantowanego dochodu dla wszystkich Brytyjczyków. Z kolei Bank Anglii zwiększył środki stymulujące gospodarkę, a eksperci z banku UBS uważają, że funt pozostaje niedowartościowany w stosunku do dolara.


Rishi Sunak (UK): Nie popieramy wprowadzenia dochodu podstawowego

Jesteśmy przekonani, że wprowadzone środki zapewnią nam przejście przez kryzys koronawirusa – powiedział we wtorek brytyjski minister finansów Rishi Sunak i dodał, że wkrótce ogłosi wsparcie dla sektora lotniczego.

Jeśli chodzi o pomoc rządową dla osób prowadzących działalność na własny rachunek, Sunak zauważył, że opracowanie takiego programu byłoby niezwykle skomplikowane.

Nie popieramy wprowadzenia gwarantowanego dochodu podstawowego. Środki dla osób prowadzących działalność na własny rachunek będą wymagały zupełnie nowego systemu – dodał Sunak.

Bank Anglii luzuje coraz mocniej i drukuje coraz więcej – UOB

Siedziba Banku AngliiLee Sue Ann, ekonomista z UOB Group, przejrzał najnowszy pakiet stymulacyjny ogłoszony przez Bank of England (BoE).

Komitet Polityki Pieniężnej (RPP) jednogłośnie głosował za obniżeniem stopy bankowej o 15 pb z 0,25% do 0,10%. To zarazem rekordowo niski poziom. Stopy zostały obniżone zaledwie tydzień temu z 0,75% do 0,25%. Krok ten miał miejsce niecały tydzień przed następnym zaplanowanym spotkaniem 25 marca i w przeddzień objęcia stanowiska nowego gubernatora BoE Andrew Baileya – napisano w raporcie.

RPP jednogłośnie głosowała za zwiększeniem programu skupu obligacji BoE do 645 mld GBP (30% PKB), co oznacza wzrost o 200 mld GBP. Obecnie BoE utrzymuje swoje obligacje rządowe i korporacyjne w wysokości odpowiednio 435 mld GBP i 10 mld GBP. Stwierdzono, że „większość zakupów dodatkowych aktywów stanowiłyby brytyjskie obligacje rządowe” i „zakończono by to tak szybko, jak jest to operacyjnie możliwe – dodano.

Bank ogłosił również, że zwiększa wielkość swojego programu finansowania terminowego, skierowanego do mniejszych przedsiębiorstw.

Kurs GBPUSD: Funt jest niedowartościowany w stosunku do USD – UBS

Cena funta GBPUSD 10 grudnia 2019Ekonomiści z UBS nadal uważają, że zdyscyplinowane, zróżnicowane i dalekowzroczne podejście do inwestowania pozostanie najlepszym sposobem na pozyskanie kapitału w perspektywie długoterminowej.

Uważamy, że funt brytyjski jest niedowartościowany w stosunku do dolara amerykańskiego. Inwestorzy powinni poszukiwać akcji stosunkowo odpornych na scenariusze związane z wirusem, takie jak fintech, e-commerce, gry online i edukacja online, a także chińskie spółki nieruchomościowe notowane w Hongkongu oraz japońskie firmy z branży automatyki i maszyn – wskazano w raporcie.

Polecamy również akcje o światowej jakości, w tym spółki europejskie o dużych przepływach pieniężnych i ekspozycjach na rynki wschodzące, a także wybieramy firmy z amerykańskiego rynku usług konsumenckich, usług komunikacyjnych i technologii – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here