Naga MarketsFunt szterling na tle flagi brytyjskiejFunt spadł prawie o 8% w ciągu ostatnich sześciu dni, a nastroje na rynku opcji negatywnie wpłynęły na jego perspektywy w tym roku. Wskaźniki zmienności wzrosły, ponieważ Wielka Brytania podąża w działaniach za innymi krajami w zakresie ograniczania podróży i spotkań towarzyskich. Para GBPUSD spadła dziś do poziomu 1,20 USD, najniższego od września 2019 roku.


Johnson: Wprowadzamy drakońskie środki ostrożności

Obecna sytuacja pokazuje, że inwestorzy obstawiają przeciwko krajom, w których ich zdaniem wirus będzie eskalować w najbliższych tygodniach, a rząd Wielkiej Brytanii obiecał mniej gotówki na walkę z wirusem lub wsparcie firm niż jego odpowiednicy, tacy jak Francja czy Niemcy. Nordea Bank wybrał Wielką Brytanię, USA i Szwecję jako potencjalne miejsca „wykładniczego” rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jeśli to podejście „laissez-faire” (leseferyzm – wolność jednostki) okaże się błędne, funt i korona szwedzka mogą okazać się najgorszymi instrumentami do ukrycia przed wirusem, ponieważ Szwecję i Wielką Brytanię można postrzegać jako potencjalne ogniska zapalne – powiedział strategów z Nordea, w tym Martin Enlund.

Podczas gdy inne kraje europejskie przyjęły wczesne środki, takie jak zamykanie szkół i barów, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson podjął decyzję w poniedziałek, aby ogłosić wprowadzenie, jak to nazwał „drakońskich” kroków do walki z Covid-19, w tym żądania, aby obywatele unikali wszelkich „niepotrzebnych” kontaktów z innymi ludźmi.


Trading na profesjonalnym poziomie wymaga dostępu do prawdziwych rynków z prawdziwym brokerem.
SPRAWDŹ NAS

Kurs funta spada do poziomu 1,20 USD

Funt spada szósty dzień z rzędu we wtorek, najdłuższa negatywna passa od maja, spadając aż o 1,5% do sześciomiesięcznego minimum 1,20 USD. Zakup na rynku opcji zabezpieczenia przed jego dalszą deprecjacją w ciągu następnego miesiąca jest najwyższy od października.

Jest to ogromna zmiana dla funta od początku tego miesiąca, kiedy waluta silnie zyskiwała. Było to odzwierciedleniem wczesnej koordynacji między rządem, a Bankiem Anglii w celu zaradzenia ekonomicznym skutkom wirusa. Od tego czasu inne banki centralne wprowadziły nawet bardziej gwałtowne obniżki stóp procentowych, co spowodowało, iż wydźwięk działań decydentów Wielkiej Brytanii drastycznie zmalał.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here