Naga MarketsWestpac logoAnalitycy z Westpac podkreślają, że Bank Anglii podczas wczorajszego posiedzenia wskazał na pogorszenie warunków gospodarczych w kraju. Sytuacja będzie ciążyć na wycenie funta szterlinga szczególnie w przypadku braku podpisania umowy handlowej między UE, a UK.


Wysokie ryzyko Brexitu zniechęca do dalszych podwyżek stóp procentowych

– Komitet zauważył, że “niepewność związana z Brexitem znacznie się nasiliła od ostatniego posiedzenia”. Co więcej, “brytyjskie koszty finansowania banków i spready dla obligacji korporacyjnych wzrosły gwałtownie, o wiele mocniej niż w innych rozwiniętych gospodarkach”. Oprócz tych konkretnych obaw, podobnie jak w przypadku innych banków centralnych, Bank Anglii uważa również, że “spadły krótkoterminowe perspektywy dla globalnego wzrostu, a ryzyko światowej recesji wzrosło”. Obecnie trudno nam dostrzec warunki sprzyjające dalszym podwyżkom stóp przez BoE. Naszym zdaniem duże ryzyko w dalszym ciągu ciąży na funcie i całej brytyjskiej gospodarce – napisali eksperci z Westpac.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Danske Bank wskazuje zakres konsolidacji dla pary EUR/GBP

dziewczyna na rowerze na tle danske bankuJakob Ekholdt Christensen, główny analityk w Danske Bank, zauważa, że kurs EUR/GBP nie zmienił się wczoraj znacząco, ponieważ Bank Anglii utrzymał główną stopę procentową na niezmienionym poziomie, zgodnie z oczekiwaniami.

– W przypadku funta skupiamy się na Brexicie, podczas gdy brytyjska Izba Gmin jest obecnie na przerwie świątecznej i prace wracają 7 stycznia. Funt szterling prawdopodobnie pozostanie wrażliwy na informacje związane z Brexitem w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku – napisał Christensen.

– Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że notowania pary walutowej EUR/GBP mogą utknąć w zakresie 0.8800 – 0.9050 przed potencjalnym głosowaniem ws. Brexitu w tygodniu rozpoczynającym się 14 stycznia – dodał.

Zobacz również: Scenariusze dla par GBP/USD i USD/JPY – Commerzbank

Wielka Brytania w obliczu kryzysu, kurs funta załamie się? – ocenia Westpac i Danske Banktokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here