Naga Markets

Kurs funta wsparty przez Bank Anglii. UK pod presją Brexitu i lock-downuPara GBP/USD utrzymuje się w okolicach 1,30 po tym, jak funt odnotował w środę skromny wzrost w wyniku ulgi po nowych ograniczeniach COVID-19 ogłoszonych przez premiera Borisa Johnsona. W tym samym czasie ponownie pojawiło się ryzyko wprowadzenia ujemnych stóp procentowych w Wielkiej Brytanii, oceniają ekonomiści z MUFG Banku.

  • Istnieje wyraźne ryzyko, że w nadchodzących tygodniach nałożonych zostanie więcej ograniczeń, co zdusi brytyjską gospodarkę
  • Bank Anglii zapytał banki komercyjne czy są gotowe na ujemne stopy procentowe
  • Ujemne stopy procentowe najprawdopodobniej dopiero pod koniec przyszłego roku

GBP/USD: mniej restrykcyjny lock-down i odroczenie ujemnych stóp daje oddech funtowi – MUFG

Rząd Wielkiej Brytanii zaprezentował nowy, trójpoziomowy system ostrzegania o COVID-19. W ramach nowym wytycznych Liverpool stał się pierwszym regionem w Anglii, w którym nałożono jeszcze surowsze ograniczenia. Spekulowano, że inne regiony północne, w tym Manchester i Newcastle, będą miały podobne ostrzejsze ograniczenia. Zamiast tego regiony, które są już objęte niektórymi lokalnymi ograniczeniami, zostały umieszczone w stanie „wysokiej gotowości”.Chociaż początkowo pojawiła się pewna ulga, że ​​nowe środki nie są tak restrykcyjne dla działalności gospodarczej, jak się obawiano, to dopiero okaże się w przyszłości. Istnieje wyraźne ryzyko, że w nadchodzących tygodniach/miesiącach nałożonych zostanie więcej ograniczeń, co zdusi gospodarkę – napisano w raporcie.

Jednocześnie brytyjskie media poinformowały, że Bank Anglii zapytał banki komercyjne czy są gotowe na ujemne stopy procentowe. Bank Anglii wystosował pismo do regulowanych przez siebie banków, aby „ocenić stosowność ujemnej oficjalnej stopy procentowej banku wraz ze wszystkimi innymi jego narzędziami”.

Zastępca prezesa i dyrektor naczelny brytyjskiego PRA Sam Woods oświadczył bankom, że pismo „nie wskazuje, że RPP zastosuje zerową lub ujemną stopę procentową”. Następnie tego samego dnia wypowiedział się gubernator BoE Bailey, który stwierdził, że Bank Anglii nie jest jeszcze gotowy do wprowadzenia ujemnych stóp procentowych.

Ostatnie komentarze przedstawicieli BoE zasygnalizowały, że jeśli mają zostać wprowadzone ujemne stopy procentowe, najprawdopodobniej nastąpi to pod koniec przyszłego roku. Niewątpliwie pomoże to złagodzić ryzyko spadku wartości funta w najbliższej perspektywie – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułPandemia może powstrzymać euro. Pesymistyczne perspektywy waluty UE
Następny artykułEUR/USD spadnie do 1,16. Pogorszenie nastrojów w strefie euro
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here