Naga MarketsWielka Brytania: szczepionka zatwierdzona jeszcze w tym roku, twierdzą naukowcySzczepionka na COVID-19 może być już ogólnodostępna w Wielkiej Brytanii w ciągu mniej niż trzech miesięcy, jak podaje The Times bazując na opiniach rządowych naukowców związanych ze szczepionką z Uniwersytetu w Oksfordzie.

  • Wielka Brytania jest najbardziej poszkodowanym przez COVID-19 państwem w Europie z liczbą zgonów z powodu choroby przekraczającą już 42 tys.
  • Państwo to doznało także największych negatywnych skutków gospodarczych, a PKB w II kw. 2020 r. skurczył się o niemal 20%
  • Kurs GBP/USD w ciągu ostatniego tygodnia zyskał 1,77%

Brytyjska szczepionka jeszcze w tym roku

W Wielkiej Brytanii szczepionka na koronawirusa może zostać wdrożona do masowych szczepień już w przeciągu trzech miesięcy. Ma to umożliwić zatwierdzenie jej przez odpowiednie rządowe agencje regulacyjne jeszcze w tym roku.

Jak podaje The Times, pełny program budowania odporności populacji będzie wdrożony szybciej niż początkowo spodziewali się eksperci. Według obecnych prognoz państwowych specjalistów, jest możliwe, że każdemu z brytyjskich obywateli zostanie podana dawka szczepionki na koronawirusa do końca marca 2021 roku.

Europejska Agencja Leków (ang. EMA, European Medicines Agency) w czwartek ogłosiła rozpoczęcie przeglądu danych związanych z brytyjską szczepionką od AstraZeneca i Oksfordzkiego Uniwersytetu. Ma się to odbywać w czasie rzeczywistym, aby przyspieszyć proces zatwierdzenia nowego środka. To pierwszy raz w historii, gdy taka metoda zostanie zastosowana.

Nowe szacunki czasowe brytyjskich naukowców stawiają brytyjską szczepionkę na pierwszym miejscu w wyścigu po gotową i zatwierdzoną szczepionkę na koronawirusa.

Zobacz również: Wielka Brytania musi przestrzegać ustaleń dotyczących Brexitu – apeluje premier Irlandii

Plus500

Kurs funta (GBP/USD) powyżej 1,2900 dol.

Kurs funta względem dolara zakończył tydzień wzrostem w ciągu ostatnich 5 sesji o 1,77% walcząc w każdej z nich z poziomem 1,2900 dol.

Wielka Brytania: szczepionka zatwierdzona jeszcze w tym roku, twierdzą naukowcy
Notowania kursu funta. Źródło: tradingview.com

Ostatecznie udało się funtowi zamknąć tydzień powyżej tego poziomu aprecjonując w piątek o 0,35% do 1,29287 dol. na zamknięciu.

Oscylator MACD pod koniec tygodnia na wykresie dziennym wykreślił sygnał kupna w obszarze wyprzedania, co sugerować może bycze nastawienie rynku w stosunku do funta. W przypadku realizacji scenariusza wzrostowego, kurs zapewne powalczy z oporem na 1,3000 dol., zanim przejdzie do wyższych poziomów.

Ewentualne spadki powinno powstrzymać natomiast wsparcie w zakresie 1,2865 – 1,2900 dol. Jego przełamanie otworzy drogę w kierunku 1,2800 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here