Naga MarketsFunt szterling (GBP) stracił impet wzrostowy po rozczarowujących danych o sprzedaży detalicznej w piątek. Ekonomiści z MUFG Banku przesunęli swój cel na podwyżkę stóp na listopad. Uważają jednak, że rynek zbyt agresywnie wycenia dalsze zacieśnianie przez Bank Anglii (BoE), co powinno ciążyć na brytyjskiej walucie. Tymczasem stratedzy ze Scotiabank oczekują, że para GBP/USD zakończy rok w okolicach 1,38 pomimo jastrzębich oczekiwań na ruch ze strony BoE.

  • Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii rozczarowuje, co komplikuje pozycję BoE
  • Kurs GBP/USD prawdopodobnie zamknie się w 2021 r. w okolicach 1,38
  • Wycena na rynku dalszych podwyżek stóp przez BoE jest nadal wygórowana
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs GBP/USD: słabe dane osłabiają oczekiwania na podwyżki BoE – MUFG

Sprzedaż detaliczna z wyłączeniem paliw w Wielkiej Brytanii spadła o 0,6% m/m, podczas gdy oczekiwano 0,2% wzrostu. To spory spadek, ale należy wziąć pod uwagę rewizję w górę sprzedaży detalicznej o 0,3 pkt proc. w stosunku do sierpniowego spadku m/m (-0,6% z -0,9%).Na chwilę obecną oczekujemy podwyżki stóp przez Bank Anglii w listopadzie, ale ważną kwestią, którą należy tutaj poruszyć, jest to, że wycena na rynku dalszych podwyżek stóp BoE jest nadal wygórowana i uważamy, że napływające dane obniżą te oczekiwania, nawet jeśli BoE rzeczywiście podniesie stopy o 15 pb 4 listopada. To, naszym zdaniem, sprawia, że ​​funt jest podatny na korektę – napisano w raporcie.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs GBP/USD będzie walczył o pchnięcie w kierunku 1,40 – Scotiabank

Para GBP/USD ma problemy z utrzymaniem poziomu 1,38. Ekonomiści ze Scotiabanku oczekują, że „kabel” zakończy rok na tym poziomie pomimo oczekiwań na podwyżki stóp przez Bank Anglii.

Funt szterling pozostaje dobrze wspierany przez jastrzębie oczekiwania BoE, które powinny zapobiec trwałym spadkom poniżej 1,36. Jednak uważamy, że prawdopodobnie istnieje więcej ryzyka w dół niż w górę dla oczekiwań rynkowych na zacieśnienie rynku przez BoE, ponieważ już ponad 100 pb podwyżek jest wyceniane od teraz do końca 2022 roku – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów para walutowa GBP/USD będzie miała trudności z przetestowaniem poziomu 1,40, pomimo wysokiego prawdopodobieństwa przynajmniej jednej podwyżki w najbliższym czasie.

Prognozujemy, że bardziej prawdopodobne jest, iż funt zamknie rok w pobliżu poziomu 1,38 USD – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here