Naga MarketsEkonomiści z Royal Bank of Scotland omawiają perspektywę Zjednoczonego Królestwa po wyjściu z Unii Europejskiej. Z kolei analizując otwarte pozycje na kontrakty futures na GBP można wywnioskować, iż wzrost dla funta pozostaje ograniczony. Na początku nowego tygodnia kurs pary walutowej GBPUSD wynosi obecnie 1,3020, a EURGBP oscyluje przy 0,8320.


Zobacz również: Mark Carney: Ujemne stopy i „helicopter money” to pułapka dla banków centralnych

Wielka Brytania: Amunicja fiskalna wesprze gospodarkę? – RBS

Londyn Gospodarka Wielkiej Brytanii wzrosła o 1,4% w 2019 r. – nieco lepiej niż 1,3% w 2018 r., ale wciąż jest daleka od uzyskania dawnej wydajności. Wygląda na to, że rząd poważnie podchodzi do wykorzystywania amunicji z polityki fiskalnej w celu wsparcia gospodarki – napisano w raporcie.

W raporcie przedstawiono postać Jonathana Haskela, znanego naukowca i członka Komitetu Polityki Pieniężnej. Niedawno wspominał o związku między inwestycjami niematerialnymi, a polityką pieniężną. Brytyjskie firmy inwestują więcej w wartości niematerialne, a mniej w maszyny i urządzenia. Jednak zaważył, iż znacznie trudniej jest uzyskać pożyczkę na wartości niematerialne.

W jego ocenie jeśli konwencjonalny system finansowy będzie miał trudności z pożyczaniem aktywów niematerialnych, rosnąca rola wartości niematerialnych w gospodarce przyczyni się do obniżenia realnej długoterminowej stopy procentowej. Jest to jeden z powodów, dla których należy oczekiwać utrzymywania się niskich stóp przez dłuższy czas.

Drugi szacunek dla strefy euro i wzrostu PKB w UE w czwartym kwartale potwierdził, że wzrósł on zaledwie o 0,1%. Jednak w lepszych wiadomościach ujawniono, że liczba zatrudnionych wzrosła o 0,3% w strefie euro i o 0,2% w UE w tym samym okresie, przyspieszając z 0,1% w obu obszarach w poprzednim okresie i przekraczając oczekiwania rynku 0,1% W ujęciu rocznym zatrudnienie wzrosło o 1,0% w strefie euro i o 0,9% w UE. Było to pierwsze wydanie danych o PKB i zatrudnieniu, w których UE nie uwzględnia Wielkiej Brytanii – dodano.

Futures GBP: Wzrost wygląda na ograniczony

Liczba otwartych pozycji na kontraktach futures na GBP spadła o zaledwie 723 kontrakty pod koniec ubiegłego tygodnia, odwracając trend wzrostowy (sześć ostatnich tygodni), wynika z danych grupy CME. W tym samym czasie wolumen skurczył się o około 64,3 tys. kontraktów, wznawiając presję na dalsze spadki.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kurs GBPUSD pozostaje ograniczony do 1,3100?

Ostatnia akcja cenowa „kabla” oraz aktywność otwartych pozycji i wolumenu sugerują, że niedawny wzrost był napędzany przez małą wielkość pozycji, co pozostawia nieco ograniczone możliwości wzrostu w perspektywie krótkoterminowej. Lokalny opór stanowi 55-dniowa SMA w regionie 1.3060 i stanowi zaporę przez poziomem 1.31, gdzie para GBPUSD może spotka się z silniejszym oporem.

Zobacz również: Funt odreaguje, ale pozostanie pod presją podaży oraz Brexitu

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here