Naga MarketsWielka Brytania rozważa kolejne restrykcje w związku z COVID-19Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie kolejnych lokalnych restrykcji w związku z rozpędzającą się na jesień pandemią koronawirusa. Mają one dotyczyć głównie północnej części Anglii, jak podał Minister Społeczności i Samorządów Lokalnych, Robert Jenrick w czwartek.

  • Liczba przypadków choroby w UK przekroczyła 544 tys.
  • Od piątku w centralnej Szkocji mają być zamknięte wszystkie restauracje i puby
  • Policja w Anglii i Walii otrzymała dodatkowe 30 mln funtów na wprowadzenie restrykcji związanych z pandemią

Wielka Brytania: kolejne restrykcje

Wielka Brytania jest najbardziej poszkodowanym przez pandemię państwem w Europie, a liczba przypadków COVID-19 przekroczyła tam dziś 544 tys. Jeśli chodzi o niechlubną statystykę liczby zgonów, pod tym względem UK jest pierwsza w Europie. Na Wyspach na COVID-19 zmarło ponad 42,5 tys. osób.

Liczba nowych przypadków choroby wzrasta już o ponad 14 tys. dziennie w Wielkiej Brytanii, a miliony ludzi żyją w otoczeniu licznych ograniczeń związanymi z pandemią. Rosną również obawy o wpływ kolejnych z nich na już kulejącą gospodarkę. UK jest bowiem państwem, które najbardziej ucierpiało spośród krajów G7 z powodu pandemii: w II kw. 2020 r. PKB skurczył się o niemal 20%.

– Pandemia koronawirusa się rozwija, jeśli chodzi o liczbę przypadków, dość znacznie na północnym zachodzie i na północnym wschodzie, a także w innych miastach takich jak np. Nottingham – stwierdził Robert Jenrick, minister w rządzie Johnsona w środę.

– Obecnie rozważamy jakie kroki mogą być najlepsze do podjęcia jeśli chodzi o te miejsca. – dodał.

Plus500

Zobacz również: Brexit: UK może zerwać negocjacje, funt pomimo tego rośnie

Kurs EUR/GBP na 0,91060 funta

Kurs euro względem funta brytyjskiego od dwóch tygodni konsoliduje w zakresie 0,90600 – 0,91600 funta. W tym czasie, czterokrotnie nie udało się przebić granicy 0,91600.

Wielka Brytania rozważa kolejne restrykcje w związku z COVID-19
Notowania kursu EUR/GBP. Źródło: tradingview.com

W czwartkowej sesji kurs euro wspiął się do oporu na 0,91250, które są również okolicami 100-dniowej średniej kroczącej. Kurs opadł jednak później do notowanych obecnie 0,91060 osiągając wzrost w dzisiejszej sesji o 0,31%.

Warto także zauważyć, że euro w poprzedniej sesji odbiło się od poziomów bliskich 200-dniowej średniej kroczącej w okolicach 0,90700 funta.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here