Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wzrośnie do 1,35 pomimo widma hard BrexituAnalitycy Citibanku zwracają uwagę, że silne wsparcie fiskalne i monetarne ze strony rządu Wielkiej Brytanii i Banku Anglii w tym roku oraz ruch w kierunku porozumienia w sprawie Brexitu powinny w dalszym ciągu wspierać funta szterlinga (GBP) w średnim okresie czasu. W związku z tym prognozują wzrost „kabla” do poziomu 1,35. We wtorek cena ulega silnej aprecjacji do poziomu 1,32.

  • Krzywa dla obligacji skarbowych może znaleźć się pod stałą presją wzrostową w średnim okresie
  • Wyższe rentowności spowodowane zwiększonym ryzykiem fiskalnym prawdopodobnie będą ciążyć na funcie
  • Dynamiki danych ekonomicznych nadal sugerują, że Wielka Brytania pozostaje w tyle za wieloma innymi krajami G10

GBP/USD: funt umocni się w średnim terminie w stosunku do dolara

Reakcja fiskalna rządu Wielkiej Brytanii na wybuch pandemii COVID-19 jest już zdecydowanie największa we współczesnej historii kraju. Jednak w połączeniu z niechęcią RPP do zapewnienia dodatkowego QE, krzywa dla obligacji skarbowych może znaleźć się pod stałą presją wzrostową w średnim okresie czasu – napisano w raporcie.

Wyższe rentowności spowodowane zwiększonym ryzykiem fiskalnym prawdopodobnie będą ciążyć na funcie. Poza tym wskaźniki dynamiki danych ekonomicznych w ocenie ekspertów nadal sugerują, że Wielka Brytania pozostaje w tyle za wieloma innymi krajami G10 i napotka na kilka dodatkowych przeszkód, które mogą jeszcze bardziej spowolnić powrót gospodarki do normalności (niepewność związana z Brexitem/negocjacje).

Akcja cenowa GBPUSD w ciągu ostatnich 2 tygodni wygląda bardzo podobnie do tej z połowy lipca. Jesteśmy zwolennikami pozycji długiej z celem na 1,35. Dobre wsparcie jest widoczne w strefie 1,2981-1,30 z bardziej solidną podłogą w okolicach 1,2790-1,2810 – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here