Naga Markets

Kurs funta pod presją Brexitu. Kurs euro (EUR/GBP) wzrośnie do 0,93Ekonomiści z Rabobanku spodziewają się skoku do regionu 0,93 na parze EUR/GBP w przypadku, gdyby UE i Wielka Brytania nie podpisały żadnej umowy handlowej. Mimo, że politycy prawdopodobnie będą kontynuować rozmowy, to napięcie wciąż jest wysokie, a negocjacje pozostają w martwym punkcie.

  • Ograniczona umowa handlowa zepchnie kurs EUR/GBP w kierunku 0,89
  • Eksperci dostrzegają liczne przeciwności dla funta na średnim okresie czasu
  • W ciągu trzech miesięcy do sierpnia zwolnienia w Wielkiej Brytanii wzrosły o rekordowe 114 tys.

EUR/GBP wzrośnie do 0,93 w wyniku hard Brexitu – Rabobank

Zakładając, że Wielka Brytania i UE znajdą wystarczającą płaszczyznę porozumienia, aby podpisać chociaż ograniczoną umowę handlową w tym roku, eksperci dostrzegają możliwość nieznacznej aprecjacji funta, a tym samym spadku pary EUR/GBP do 0,89 w perspektywie trzymiesięcznej.Biorąc pod uwagę ryzyko, że jakiemukolwiek porozumieniu zabraknie kompleksowości, na którą wielu liczyło, gdy Johnson został wybrany w grudniu zeszłego roku, oraz w świetle walk gospodarczych, które są implikowane przez kryzys COVID-19, prognozujemy różne przeciwności dla funta na średnim okresie czasu – napisano w raporcie.

Ekonomiczny wpływ nowych ograniczeń związanych z COVID-19 prawdopodobnie będzie ograniczeniem dla aprecjacji funta. W ciągu trzech miesięcy do sierpnia zwolnienia w Wielkiej Brytanii wzrosły o rekordowe 114 tys. Spodziewany jest gwałtowny wzrost poziomu bezrobocia, gdy w tym miesiącu zakończy się program urlopowy w Wielkiej Brytanii.

W tym tygodniu gubernator BoE Bailey mówił o skutkach drugiej fali pandemii, która ma zwiększyć długoterminowe szkody. Taka perspektywa sugeruje, że rynek nadal będzie postrzegał ryzyko wprowadzenia ujemnych stóp procentowych, choć nie jest to naszym głównym scenariuszem. W związku z tymi przeciwnościami spodziewamy się, że kurs EUR/GBP będzie miał trudności z przebiciem poniżej 0,89 w pierwszych miesiącach przyszłego roku – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here