Naga MarketsWidok na big bena w UK, LondyniePo obniżeniu stóp procentowych przez Bank Anglii o 50 punktów bazowych, rynki wyczekiwały informacji odnośnie budżetu Wielkiej Brytanii, a przede wszystkim pakietu stymulacyjnego jaki rząd przeznaczy na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa. Nowy minister finansów Rishi Sunaki obiecał wygospodarować na ten cel 30 mld funtów. Kurs funta (GBPUSD) zyskuje dziś około 0,4%, natomiast sam news dotyczący budżetu nie wywołał większej zmienności.


Wsparcie Brytyjczyków, miejsc pracy i przedsiębiorstw

Epidemia koronawirusa spotyka się z reakcją rządów i banków centralnych na całym świecie, które chcą ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby, a także zniwelować negatywne skutki dla gospodarki. W tym celu rząd brytyjski prowadzi wraz z Bankiem Anglii (BoE) “skoordynowaną” i “kompleksową” reakcję na COVID-19.

„Wiem, jak bardzo ludzie się martwią” – powiedział dziś Rishi Sunak w Izbie Gmin. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać ten kraj, a naszych ludzi zdrowych i bezpiecznych finansowo” – dodał.

Zobacz też: Inflacja CPI w USA wzrosła o 0,1% m/m. Kurs dolara pozostaje niewzruszony

Bodziec fiskalny w wysokości 30 mld funtów jaki obiecał minister finansowych ma na celu “wsparcie Brytyjczyków, brytyjskich miejsc pracy i brytyjskich przedsiębiorstw”.

Plan, na który przeznaczone zostaną pieniądze zakłada, że brytyjska służba zdrowa otrzyma, wszystko czego jej potrzeba, bez względu na koszty. 5 mld funtów zasili natychmiastowy fundusz reagowania kryzysowego na usługi publiczne. Ponadto, w razie potrzeby ludzie otrzymają wsparcie finansowe, by poradzić sobie z chorobą. Rząd zapewni ustawowe zasiłki chorobowe dla przebywających w izolacji. Firmy mają być wspierane poprzez zwrot wydatków za okres choroby pracowników przez 14 dni. Tyczy się to 2 mln firm zatrudniających mniej niż 250 pracowników.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta zyskuje ponad 0,4%

Po wczorajszej przecenie o prawie 1,7% na parze walutowej GBPUSD, dziś widzimy odbicie notowań kursu funta. Dołek sesji nakreślony został przy 1,2827, a od otwarcia notowania umacniają się o około 0,4%.

Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD - 11 marca 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD – 11 marca 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here