Naga MarketsPuzzle UE UK Unia GBP Brexit EURDanske Bank zauważa, że ​​fiński premier Antti Rinne (sprawujący rotacyjną prezydencję w UE) powiedział, że „więcej czasu” potrzeba na osiągnięcie porozumienia w sprawie Brexitu. Dodatkowo w trakcie środowej sesji kurs funta (GBP) zyskiwał do dolara i euro w reakcji na sugestie Michela Barniera reprezentującego stronę unijną, które wskazywały na możliwość uzyskania porozumienia w sprawie Brexitu.


Dojdzie do kolejnego przedłużenia terminu Brexitu?

Chociaż nie jest to nasz podstawowy scenariusz, obie strony mogą osiągnąć porozumienie przed ostatecznym terminem 31 października. Jeśli negocjacje będą bliskie kompromisu, UE może zwołać nadzwyczajny szczyt, który – jak poinformował wczoraj BBC – rozważa (wymagałoby to krótkiego przedłużenia, dając czas na dalsze negocjacje) – napisano w raporcie.

Brexit, flaga Wielkiej Brytanii UK, a w tle flagi państw europejskichPonadto pomysł zwołania referendum potwierdzającego, zarówno w sprawie starej umowy Brexit Theresy May, jak i ewentualnej umowy Brexitu premiera Johnsona, budzi zainteresowanie. Wczoraj w Izbie Gmin przywódca Partii Pracy Jeremy Corbyn zasugerował, że on również może poprzeć ponowne referendum mówiąc, że ludzie powinni decydować „jako decydujący głos”.

„Pozostanie w UE” najprawdopodobniej będzie jedną z opcji głosowania, a biorąc pod uwagę, że w większości sondaży scenariusz „pozostania” wygrywa, rynki prawdopodobnie uznają to za pozytywne – GBP wzmocnił się również nieco po komentarzu Corbyna. Będziemy to ściśle monitorować w nadchodzących dniach. Nasz podstawowy scenariusz zakłada, że ​​Wielka Brytania zmierza do przedłużenia (zgodnie z ustawą o opóźnieniu Brexitu, która wymaga, aby rząd poprosił o przedłużenie w sobotę, jeśli nie dojdzie do porozumienia), a następnie zostaną przeprowadzone wybory powszechne – podsumowano.

Kurs funta do dolara najwyżej od maja

Notowania pary walutowej GBP/USD kontynuują dziś impuls wzrostowy z zeszłego tygodnia. Kupujący zdołali przebić szczyt z 25 czerwca, a kurs przez chwilę był na najwyższym poziomem od połowy maja. Trwałe przebicie oporu 1,2784 otwarłoby drogę do psychologicznego oporu 1,30. Z drugiej strony spadek poniżej wsparcia 1,2582, a w konsekwencji pokonanie 1,2373 oznaczałoby ponowny powrót do szerokiej konsolidacji z presją na dalsze spadki.

Kurs funta do dolara we wtorek na interwale dziennym, źródło 15 10 19
Kurs funta do dolara we wtorek na interwale dziennym, źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here