Naga MarketsWidok na most w LondynieOffice for National Statistics z Wielkiej Brytanii opublikował o godzinie 10:30 dane dotyczące wzrostu gospodarczego (PKB) za I kw. bieżącego roku. Finalny odczyt w ujęciu kwartalnym okazał się spełnić prognozy ekonomistów zakładające wzrost o 0,5%. Kurs funta testuje okolice poziomu 1,30.


Wielkość inwestycji biznesowych spada czwarty kwartał pod rząd

PKB (m/m): -0,1%, oczekiwano: 0,0%, poprzednio: 0,2%

PKB (kw./kw.): 0,5%, oczekiwano: 0,5%, poprzednio: 0,2%

PKB (r/r): 1,8%, oczekiwano: 1,8%, poprzednio 1,4%

Wielka Brytania: PKB zgodne z oczekiwaniami. Jak reaguje funt?

Wzrost w ostatnim kwartale był napędzany przez profesjonalne, naukowe, administracyjne i pomocnicze usługi w sektorze usług, podczas gdy produkcja i budownictwo miały negatywny wpływ na wzrost PKB. W podejściu dotyczącym wydatków, konsumpcja prywatna i spożycie publiczne miały pozytywny wpływ, podczas gdy akumulacja brutto i handel netto miały negatywny wpływ na wzrost PKB. Inwestycje biznesowe spadły o 1,4% w IV kwartale 2018 r., co oznacza spadek czwarty kwartał z rzędu. Szacuje się, że wzrost PKB spadł do 1,4% między 2017 r. a 2018 r.

Kurs funta reaguje na odczyt PKB

W pierwszych sekundach po odczycie danych, kurs funta w stosunku do dolara umocnił się o 10 pipsów, jednak chwilę później ruch ten został całkowicie zniesiony. Obecnie cena oscyluje w okolicach psychologicznego poziomu 1,30 nad dziennym pivotem, co może wesprzeć dalsze wzrostu. Lokalny opór stanowi wczorajszy szczyt, który tworzy konfluencję z miesięcznym pivotem 1,3033.

Wielka Brytania PKB zgodne z oczekiwaniami. Jak reaguje funttokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here