Naga Marketsscma, ponzi scheme, piramida finansowa, ComparicWielka Brytania: po ostrzeżeniu ze strony krajowego organu nadzoru rynku lokalne władze w Zjednoczonym Królestwie przypominają, że oszuści na rynku bitcoina używają kryzysu związanego z koronawirusem, aby wyłudzać od obywateli kryptowaluty.

Rada miasta Manchester oraz hrabstwa Pembrokeshire i Norfolk przypomniały ostrzeżenie Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) dot. „wyrafinowanych” programów związanych z kryptowalutami działającymi podczas pandemii.

Wielka Brytania: uwaga na scamy

Rada miasta Manchester ostrzega:

„Oszuści rzekomo pochodzący z grupy badawczej, podszywający się pod Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO) twierdzą, że dostarczą ofierze listę aktywnych infekcji w ich obszarze, ale aby uzyskać dostęp do tych informacji ofiara musi albo: kliknąć link, który przekieruje ją na stronę kradnącą dane uwierzytelniające; lub proszą o przekazanie darowiznyw formie wpłaty na konto [w sieci] bitcoina.”

Już w połowie marca amerykańska komisja handlu towarami futures ostrzegała, że ​​oszuści mogą wykorzystywać kryzys związany z koronawirusem w celu wyłudzenia kryptowalut.

Dziś fałszywi przedstawiciele WHO i ich apele o “darowizny” w kryptowalutach – a także nowe oprogramowanie ransomware o nazwie „CovidLock” – również zostały zidentyfikowane przez badaczy ds. cyberbezpieczeństwa jako duże zagrożenie w sieci.

Jak nie dać się oszukać?

Pamiętajcie zawsze, by nie wpłacać kryptowalut na niepewne adresy. Ponadto nie klikajcie w linki, które otrzymujecie od osób, których nie znacie.

Dane dot. epidemii koronawirusa są ogólnodostępne i to za darmo w paru miejscach w sieci. Nie ma potrzeby płacenia nikomu za ich otrzymanie!

Pamiętajcie, że to wy jesteście odpowiedzialni na wasze bitcoiny!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here