Naga MarketsRząd Wielkiej Brytanii opracował plan działania mający na celu zmianę podejścia do walki z przestępstwami finansowymi, przy większym partnerstwie między rządem, organami ścigania i sektorem prywatnym. Ma on obejmować swoim zasięgiem także “działania na aktywach kryptograficznych”.


UK wypowiada wojnę przestępcom  

Zgodnie z zapowiedziami, nowy plan walki z przestępstwami gospodarczymi, opracowany przez Ministerstwo Skarbu i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, ma na celu zmianę sposobu zwalczania przestępstw gospodarczych, budowanie lepszej współpracy między rządem, organami ścigania i sektorem prywatnym.

Podejmując działania mające na celu “walkę z oszustwami, praniem brudnych pieniędzy, przekupstwem i korupcją” zarówno w kraju, jak i za granicą, plan przewiduje wsparcie w wysokości 6,5 miliona funtów od Barclays, HSBC UK, Lloyds Banking Group, Nationwide, RBS i Santander UK w celu zreformowania systemu raportowania podejrzanych działań. Projekt ten zakłada także odzyskanie 1,6 mld funtów (GBP) wpływów z działalności przestępczej, w tym fundusze przechowywane poza terytorium Wielkiej Brytanii.

Kryptowaluty staną się bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Agencje zamierzają również podjąć działania mające na celu zapewnienie, że kryptowaluty nie będą wykorzystywane do prania brudnych pieniędzy i innych nielegalnych działań. W tym celu powstanie nowy system aktywów kryptograficznych w powiązaniu z brytyjskim organem ds. postępowania finansowego “wykraczający poza standardy międzynarodowe w celu stworzenia jednej z najbardziej kompleksowych globalnych reakcji na wykorzystywanie aktywów kryptograficznych w nielegalnej działalności”.

– Wielka Brytania ma jeden z najtrudniejszych systemów zwalczania prania brudnych pieniędzy, ale zbyt wiele osób nadal pada ofiarą oszustw. Przestępstwo to napędza wszystko, od handlu narkotykami po współczesne niewolnictwo, zasadniczo podważając wiarę ludzi w nasz system finansowy i wpływając na wzrost gospodarczy. Łącząc liderów z całego rządu, organów ścigania i biznesu, możemy lepiej walczyć z plagą brudnych pieniędzy i zapewnić, że Wielka Brytania nadal będzie jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej – zapewnił kanclerz, Philip Hammond.

Przestępczość kosztuje UK ponad 37 mld GBP

Mimo, że Wielka Brytania została uznana za światowego lidera w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, to jednak działalność ta nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i dobrobytu kraju, a sektor finansowy jest głównym celem przestępców. Uważa się, że jeden na piętnastu członków społeczeństwa pada ofiarą oszustwa. Szacuje się, że zorganizowana przestępczość kosztuje Zjednoczone Królestwo co najmniej 37 miliardów funtów rocznie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs ropy: Sentyment pozostaje pro-wzrostowy – Rabobank
Następny artykułCeny ropy nadal rosną. Warunki pogodowe oraz napięcia stymulują cenę!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here