Naga Markets

Brexit i kurs funtaPo dość ponurym posiedzeniu Banku Anglii z zeszłego tygodnia, w tym tygodniu w centrum uwagi będzie piątkowa publikacja danych o PKB na Wyspach za II kwartał 2022 roku. Rynek oczekuje spadku o -0,2% kw/kw, a eksperci z ING prognozują -0,1% kw/kw. Spadek cen jest szeroko wyceniany ze względu na dodatkowy dzień wolny od pracy w czerwcu, ale słabsza aktywność podkreśli wezwanie BoE do wejścia w recesję w IV kw. 2022. Jednocześnie analitycy z Rabobanku dostrzegają ryzyko, że para GBP/USD może handlować już na poziomie 1,14 w perspektywie od 1 do 3 miesięcy

  • Prognoza recesji Banku Anglii potwierdza podatność funta w przyszłości
  • Ostrzeżenia o słabym wzroście zniwelowały wszelkie wsparcie dla waluty, które mogły pochodzić z podwyżki stóp procentowych Banku o 50 pb
  • Wielką Brytanię czekają miesiące zdumiewająco wysokiego poziomu inflacji w obliczu potencjalnie 5 kwartałów ujemnego wzrostu PKB
  • Zrozum lepiej rynek towarowy dzięki darmowemu webinarowi
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs funta (GBP): Bieżący tydzień zakończy się spadkiem PKB w II kwartale – ING

W ocenie strategów funt prawdopodobnie nie pozostanie dalej silnie wyprzedawany, ponieważ inwestorzy nie do końca wiedzą, co zrobić z walutą rezerwową, która będzie wsparta stopami na poziomie 2,25%, jeśli nie mylą się ze swoim oczekiwaniem na decyzję BoE na wrześniowym posiedzeniu.Biorąc pod uwagę, że euro powinno pozostać słabe, trzymamy się naszego pierwotnego wezwania z zeszłego czwartku, że EUR/GBP może mieć trudności z przebiciem się powyżej obszaru 0,8450 w tym tygodniu – napisano w raporcie.

DOŁĄCZ DO DARMOWEGO WEBINARU 11 SIERPNIA

Kurs GBP/USD może spaść nawet do 1,14 w ujęciu trzymiesięcznym – Rabobank

Analitycy Rabobanku dostrzegają ryzyko, że para GBP/USD może handlować już na poziomie 1,14 w perspektywie od 1 do 3 miesięcy. Ostrzegają, że scenariusz zakłada kolejne wybicie poniżej parytetu dla EUR/USD.

Prognoza recesji Banku Anglii potwierdza podatność funta w przyszłości. Ostrzeżenia o słabym wzroście zniwelowały wszelkie wsparcie dla waluty, które w przeciwnym razie mogłoby pochodzić z podwyżki stóp procentowych Banku o 50 pb, największego ruchu od 27 lat. Jednocześnie Wielką Brytanię czekają miesiące zdumiewająco wysokiego poziomu inflacji w obliczu potencjalnie 5 kwartałów ujemnego wzrostu PKB.

Ostatnio obniżyliśmy naszą 3-miesięczną prognozę dla EUR/GBP do 0,84 z 0,86. To powiedziawszy, przy założeniu, że EUR/USD czeka kolejne wybicie poniżej parytetu w ujęciu od 1 do 3 miesięcy, widzimy możliwości, aby kabel zbliży się do 1,14. Zakłada to również dalszy okres silnej pozycji dolara amerykańskiego – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin nie obawia się polityki Fed! Rynek kryptowalut już rozpoczął kolejną hossę?
Następny artykułBezpieczeństwo podróżowania Volvo
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here