Naga Markets

Były sekretarz stanu ds. zdrowia i opieki społecznej, a obecnie poseł do parlamentu Wielkiej Brytanii Matt Hancock wezwał Izbę Gmin do uczynienia Anglii „domem” kryptowalut. Odpowiadając na zarzuty krypto walutowych sceptyków i krytyków nowych technologii odparł on, że “innowacje te mogą zakłócić finanse, tak jak media społecznościowe zakłóciły komunikację, a zakupy online zmieniły handel detaliczny”.

Wielka Brytania może przewodzić nowym technologiom 

Nawiązując do swojego wystąpienia w Izbie Gmin z 27 stycznia br., Matt Hancock podkreślił przełomowy potencjał kryptowalut i fintech, zauważając, że Wielka Brytania może być domem nowych innowacji, takich jak FinTech i kryptowaluty.Jeśli zrobimy to właściwie, możemy zwiększyć przejrzystość i przewodzić w nowych, zmieniających świat technologiach – dodał Hancock.

XTB

Interior capital
 

Podczas swojego wystąpienia w Parlamencie wskazał on na korzyści płynące z przyjęcia kryptowalut i fintechów w zakresie stymulacji gospodarczej, a nawet zmniejszenia przestępczości finansowej. Równocześnie wezwał rząd do “zapewnienia”, że rozwija progresywną politykę w tych obszarach.

– [Fintech i Crypto – red.] może być nie tylko motorem gospodarczym, ale także pomóc w ograniczeniu oszustw i przestępstw finansowych ze względu na przejrzystość, którą przynosi – powiedział, dodając, że te innowacje mają potencjał, aby zakłócić finanse, tak jak media społecznościowe zakłóciły komunikację lub zakupy online zmieniły handel detaliczny.

Hammond ostrzegł także, że jeśli rządowi nie uda się nadrobić zaległości w 2022 roku i w przyszłym roku skończy się to “wyraźnym opóźnieniem”, czołowe brytyjskie firmy zajmujące się technologiami kryptowalutowymi i blockchain będą szukać możliwości przeniesienia siedzib do krajów o bardziej przyjaznym nastawieniu.

Partnerem artykułu jest Polski Instytut Kryptowalut, kantor umożliwiający wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dla dolara | euro forint | kurs akcji pgnig | kurs franka | notowania orlen | kurs jsw | dzisiejszy kurs lewa | intercars notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułUnimot pokaże 6,4 mln zł zysku netto w IV kw. – uważa DM BOŚ
Następny artykułDanske Bank celuje w 0,84 na parze EUR/GBP. Funt może być bardziej zmienny w tym roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here