Naga MarketsWedług analiz przeprowadzonych przez Big Innovation Centre, DAG Global i Deep Knowledge Analytics, Zjednoczone Królestwo jest dobrze przygotowane i ma duże szanse aby do 2022 roku stać się liderem w dziedzinie technologii blockchain i gospodarki kryptograficznej.


Sean Kiernan, dyrektor generalny DAG Global, powiedział, że luka pomiędzy tradycyjnym systemem finansowym a gospodarką kryptograficzną w Wielkiej Brytanii zmniejszy się.

“Wielka Brytania jest jednym z największych światowych centrów finansowych, a w ostatnich latach stała się również liderem w dziedzinie zaawansowanych technologii. Jednocześnie zaczyna wykazywać znaczny potencjał, aby stać się liderem w dziedzinie technologii blockchain i gospodarki kryptograficznej” – powiedział. “W dalszym ciągu pozostają znaczne różnice między dwoma światami: tradycyjnym finansowaniem i gospodarką kryptograficzną, ale w nadchodzących latach można się spodziewać, że różnice te się zmniejszą, a w końcu znikną” – dodał.

Autorzy raportu wzięli pod uwagę inwestycje o wartości ponad 500 milionów funtów zainwestowanych w brytyjskie firmy zajmujące się rozwojem technologii blockchain w latach 2017-18 i doszli do wniosku, że Wielka Brytania ma potencjał, aby stać się światowym liderem w ekosystemie gospodarki cyfrowej i kryptograficznej w ciągu najbliższych kilku lat. Badanie zostało przeprowadzone we współpracy z wielopartyjną grupą parlamentarną ds. blockchain.

“Blockchain został uznany przez brytyjski parlament za bardzo ważną i przełomową technologię i wykazał zaangażowanie we wspieranie przyspieszonego rozwoju gospodarki cyfrowej poprzez szereg inicjatyw rządowych” – powiedziała Birgitte Andersen, dyrektor naczelna Big Innovation Centre.

Luno najszybciej rozwijającą się firmą technologiczną w Wielkiej Brytanii w 2018 roku!

Warto także przypomnieć, że najszybciej rozwijającą się firmą technologiczną według Tech5 w roku 2018 zostało Luno, globalny portfel i giełda kryptowalut, który założony został już w 2013 roku.

Tech5 to coroczny, europejski konkurs startupów organizowany przez TNW i Adyen, który wyszukuje i nagradza najszybciej rozwijające się startupy według wzrostu przychodów. Przez lata Tech5 był trampoliną dla takich firm jak Transferwise, Delivery Hero, Cabify, Foodpanda i iZettle. Warto dodać, że w sumie finaliści Tech5, w ciągu ostatnich pięciu lat zgromadzili ponad 10 mld EUR finansowania. Jest to chyba najlepsze potwierdzenie, że firmy te zasługują na uznanie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynkowe jednorożce – świat zakochał się w krypto-startupach
Następny artykułRopa rozpoczyna ruch korekcyjny? – raport surowcowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here