Naga MarketsWielka Brytania: ministerstwo Zdrowia rozważa ponowne wprowadzenie lockdownuBrytyjski rząd rozważa bardziej surowe restrykcje w Anglii, aby powstrzymać rozwijającą się drugą falę pandemii koronawirusa. Wśród spodziewanych rozwiązań, są m.in. ograniczenia dotyczące liczby uczestników spotkań i publicznych wydarzeń, jak zapowiedziało brytyjskie Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek.

  • Wielka Brytania jest krajem o największej liczbie zgonów z powodu COVID-19 w Europie
  • Jednocześnie, kraj ten zajmuje piąte miejsce w tej niechlubnej klasyfikacji na świecie
  • Brytyjski premier tydzień wcześniej stwierdził, że druga fala pandemii jest nieunikniona

Wielka Brytania: możliwy lockdown?

– Nie chcemy nowych restrykcji, ale rzecz jasna obserwujemy rozwój pandemii COVID – zaznaczyła wiceminister w Ministerstwie Zdrowa Wielkiej Brytanii, Helen Whately.

Rozważamy, co będziemy mogli zrobić – dodała.

Jak podaje The Times, ministrowie debatowali także nad możliwością wprowadzenia całkowitego lockdownu w całej Północnej Anglii, a także w Londynie. Zamknięte mają zostać wszystkie puby, restauracje oraz bary na okres dwóch tygodni, przynajmniej na początku.

Zapytana o raport opublikowany przez The Times, Helen Whately stwierdziła, że Wielka Brytania jest obecnie w bardzo trudnym położeniu, a pandemia COVID-19 musi zostać opanowana. Jednak wiceminister nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy faktycznie punkty gastronomiczne zostaną tymczasowo zamknięte.

– To chwila, w której mamy szansę dla naszego państwa by spowrotem mieć pandemię pod kontrolą. Musimy przerwać drogi przenoszenia (wirusa, przyp. red.) – stwierdziła Whately.

Plus500

Zobacz również: Bankier BoE pochlebnie o ujemnych stopach, “Dowody są zachęcające”

Kurs funta (GBP/USD) mocno w górę w poniedziałek

Kurs funta względem dolara wystrzelił w poniedziałek chwilę po południu o 1,24% w górę do 1,2896 dol. zatrzymując się dopiero na oporze na 1,2900 dol.

Wielka Brytania: ministerstwo Zdrowia rozważa ponowne wprowadzenie lockdownu
Notowania kursu funta (GBP/USD). Źródło: tradingview.com

Silny ruch kursu daje sygnał do opuszczenia poziomów w zakresie 1,2760 – 1,2800 dol. przynajmniej na pewien czas.

W tym momencie kluczowe jest utrzymanie obecnie najbliższego wsparcia na 1,28650 dol., aby wykonany został możliwy scenariusz wzrostowy powyżej 1,29 dol. do nawet 1,30 dol.

Zeszły tydzień dla kursu GBP/USD zakończył się tygodniowy załamaniem o 1,41% do 1,27403 dol. na zamknięciu w piątek.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here