Naga MarketsWidok na most w LondynieTraderzy śledzący wydarzenia makroekonomiczne i publikacje istotnych wskaźników dla największych gospodarek doskonale wiedzą, że 10:30 jest godziną Wielkiej Brytanii. Właśnie wtedy zazwyczaj pojawiają się najistotniejsze informacje z gospodarki UK – nie inaczej było dziś, kiedy Wyspiarze podzielili się informacjami o styczniowej sprzedaży detalicznej. Ta pomimo i tak już pozytywnych oczekiwań, okazała się jeszcze lepsza.


Mieszany odczyt sprzedaży detalicznej na dwa tygodnie do Brexitu

Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej w styczniu, główne wskaźniki retail sales notowały silne wzrosty w stosunku do prognoz analityków ankietowanych przez Bloomberga:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: 0,0%, prognoza 0,1%, poprzednio -0,3% (zrewidowano z -0,2%)
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 3,1%, prognoza 3,2%, poprzednio 2,6% (zrewidowano z 2,7%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: 0,2%, prognoza -0,1%, poprzednio -0,3
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 3,0%, prognoza 2,8%, poprzednio 2,2%
uk
Bazowa sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,2%

ONS zauważa, że w okresie ostatnich trzech miesięcy umiarkowany wzrost zakupionych ilości utrzymywał się na poziomie 0,6% w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami, przy spadku wszystkich sektorów w sklepach niespożywczych z wyjątkiem „innych sklepów”.

Ilość sprzedaży detalicznej była stała (0,0%) we wrześniu 2019 r. w porównaniu z poprzednim miesiącem, po spadku o 0,3% w sierpniu 2019 r. Tempo wzrostu rok do roku pokazuje, że ilość zakupiona we wrześniu 2019 r. wzrosła o 3,1%, przy wzroście we wszystkich sektorach z wyjątkiem domów towarowych i artykułów gospodarstwa domowego. Z kolei sprzedaż online jako odsetek całej sprzedaży detalicznej wyniosła 19,1% we wrześniu 2019 r., w porównaniu z 19,5% zgłoszonymi w sierpniu 2019 r.

Jak reaguje kurs funta?

Na informację o mieszanym odczycie sprzedaży detalicznej kurs funta wzrósł w pierwszej minucie o niecałe 10 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego. Cena obecnie kontynuuje nieznaczny ruch w górę. Najbliższym poziomem wsparcia stanowi dzisiejszy dołek 1.2750. Z kolei poziom 1,2798 wyznacza lokalny opór, a jego pokonanie otworzy drogę do wczorajszego maksimum 1,2878.

Kurss funta do dolara w czwartek na interwale tygodniowym źródło 17 10 19
Kurs funta do dolara w czwartek na interwale jednominutowym, źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here