Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) w obliczu odmrożenia brytyjskiej gospodarkiBoris Johnson zdecydował się na najbardziej ryzykowny ruch od początku swojej kadencji ogłaszając, że w lipcu nastąpi radykalne zniesienie środków blokujących narzuconych w Anglii w marcu. Celem działania jest uratowanie pogrążonej w recesji gospodarki, choć istnieje ryzyko, że wywoła to drugą falę infekcji związanych z koronawirusem. Funt środową sesję rozpoczyna niemrawo, a para GBP/USD oscyluje przy poziomie 1,25.

  • Brytyjski premier znalazł się między młotem, a kowadłem
  • Programy wsparcia pracy kosztowały jak dotąd 30 mld GBP
  • Otwarcie kościołów z zakazem śpiewania. Wesela tylko do 30 osób
  • Johnson: Chcę, aby Brytyjczycy przestali odczuwać, że żyją w kryzysie

Wielka Brytania: Puby, restauracje i hotele mogą zostać ponownie otwarte od 4 lipca

Gospodarka Wielkiej Brytanii próbuje wrócić do normalności

Na konferencji prasowej we wtorek wieczorem Johnson oznajmił, że chce, by Brytyjczycy przestali odczuwać, że żyją w kryzysie – premier jasno stwierdził, że bierze pełną odpowiedzialność za swoją decyzję. Brytyjscy naukowcy świadomi niebezpieczeństw ostrzegają, że wirus będzie z Wielką Brytanią do 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Problemem, przed którym stoi Johnson, jest równoważenie potencjalnej szkody spowodowanej zwiększonym rozprzestrzenianiem się wirusa ze szkodami wyrządzanymi brytyjskiej gospodarce każdego dnia przez blokadę.

We wtorek dane rządowe pokazały, że dwa główne programy wsparcia pracy kosztowały jak dotąd ponad 30 miliardów funtów (38 miliardów dolarów). Ministrowie martwią się, ile z 9,2 miliona wspieranych miejsc pracy zniknie po zakończeniu programów.

Johnson do społeczeństwa: Wyjdźcie z domu i zarabiajcie pieniądze

Cieszę się, że ludzie znów robią zakupy. Nie mogę się doczekać, aby pójść do pubu lub restauracji. Ludzie muszą wrócić do dobrej zabawy – powiedział.

Na końcu swojej wypowiedzi brytyjski premier dodał istotne zastrzeżenie:

Chcę również, aby wszyscy uważali i przestrzegali wskazówek. Jeśli wirus zacznie się ponownie rozprzestrzeniać, przywrócę ograniczenia.

W związku z tym puby, restauracje i hotele mogą zostać ponownie otwarte od 4 lipca. Aby umożliwić wielu firmom działalność, zmieniono wytyczne dla ludzi. Bezpieczna odległość wynosi obecnie 1 metr, o ile inne środki ostrożności są zastosowane.

Szkocja, Walia i Irlandia Północna podejmą własne decyzje dotyczące tego, jak i kiedy złagodzić blokadę.

Oznacza to, że mimo wszystkich dążeń Johnsona do przywrócenia normalnego życia, lipiec w Wielkiej Brytanii będzie wyglądać zupełnie inaczej. Kościoły mogą zostać otwarte, ale bez śpiewania, a wesela mogą być kontynuowane, ale maksymalnie z 30 gośćmi.

Na początku marca naukowcy doradzający rządowi ostrzegali, że zbyt szybkie zamknięcie gospodarki groziłoby sfrustrowanym społeczeństwem, którzy by to po prostu zignorowali. Teraz strach jest w przeciwnym kierunku, a aparat rządzący obawia się, że konsumenci będą zbyt nerwowi, aby wyjść z domu by wydawać pieniądze.

Z ankiety przeprowadzonej przez YouGov w połowie czerwca wynika, że ​​tylko 26% Brytyjczyków twierdzi, że czują się komfortowo by odwiedzić pub. Aby zwiększyć pewność narodu, brytyjscy ministrowie spędzili wtorek tweetując o swoim entuzjazmie zachęcając, aby ponownie wyjść do pubów. W akcje zaangażował się nawet kanclerz skarbu Rishi Sunak, który nie pije.

Funt szterling (GBP) niepewnie w środku tygodnia

Notowania pary walutowej GBP/USD odnotowały dwa dni silnych wzrostów odbijając z okolic 1,2340 do 1,25. W środę kurs konsoliduje w okolicach poziomu 1,25, a poranna sesja charakteryzuje się niską zmiennością. Brytyjska waluta pozostaje obciążona kwestią Brexitu i rosnącej presji na BoE by obniżyć stopy, co może wykreować falę spadkową z celem na dołek z maja 1,2080.

Sprawdź ofertę działającego od 1997 roku brokera CFD oraz Forex, który posiada klientów w 110 krajach na całym świecie. Dołącz do bazy 2,2 mln zadowolonych traderów i handluj na ponad 200 różnych instrumentach. Rozpocznij przygodę z Libertex już teraz.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here