Naga Marketsrękawice uk-ueZespół ds. Brexitu premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona będzie spotykać się z urzędnikami Unii Europejskiej co najmniej dwa razy w tygodniu przez cały wrzesień. Przedstawiciele wspólnie będą próbować przełamać obecny impas i zapobiec buntowi w Partii Konserwatywnej przeciwko wyjściu bez porozumienia. Najlepszy negocjator Johnsona ds. Brexitu, David Frost, na spotkaniu z urzędnikami Komisji Europejskiej w Brukseli w środę poprosił UE o zintensyfikowanie rozmów.


Szansa na osiągnięcie kompromisu ws. Brexitu

Jednak obie strony zdają się dostrzegać nikłą szansę na rychły przełom. W kluczowych kwestiach „negocjatorzy pozostają w pewnej odległości od siebie”, oświadczyło biuro Johnsona. Przedstawiciele UE twierdzą, że ​​wciąż czekają na „konkretne propozycje” ze strony Wielkiej Brytanii.

W czwartek premier Danii Mette Frederiksen powiedziała, że ​​UE powinna być „tak elastyczna i kompromisowa jak to tylko możliwe” w negocjacjach dotyczących Brexitu, gdyby Wielka Brytania przedstawiła „konkretne sugestie” na temat tego, jak widzi opuszczenie bloku z porozumieniem.

Brexit do 31 pażdziernika? Johnson chce zostać premieremW tym czasie Johnson musi przekonać potencjalnych buntowników we własnej Partii Konserwatywnej, że jest bliski uzgodnienia umowy z blokiem przed najbliższym starciem w Parlamencie, który zbierze się ponownie w przyszłym tygodniu. Niektórzy torysi, w tym były kanclerz skarbu Philip Hammond, zagrozili głosowaniem przeciwko rządowi w Izbie Gmin, aby zablokować Brexit bez porozumienia. Jednak Johnson liczy, że takich jak on przekona do wstrzymania się od głosu jeśli pokaże, że porozumienie jest na horyzoncie.

Nadszedł czas, aby obie strony przyspieszyły tempo. Zwiększenie liczby spotkań i dyskusji jest konieczne, jeśli mamy mieć szansę na uzgodnienie umowy przed wyjściem 31 października – powiedział Johnson w oświadczeniu.

Johnson uzyskał w środę zgodę królowej Elżbiety II na zawieszenie Parlamentu od połowy września do połowy października, co ograniczyło czas dla parlamentarzystów na debatę o rozwodzie z blokiem. W czwartek rzecznik skarbu, John McDonnell powiedział, że „jest coraz bardziej pewny”, iż w parlamencie istnieje ponadpartyjna większość dla ustawodawstwa mającego na celu zablokowanie hard Brexitu. Toryscy buntownicy rozważają również opcję zorganizowania posiedzenia Parlamentu w weekend 7 i 8 września.

Decyzja o zintensyfikowaniu rozmów z UE zapadła po tym, jak rząd Johnsona zauważył w zeszłym tygodniu cień światła podczas spotkań z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Wydaje się, że europejscy przywódcy mogą rozluźnić język w sprawie umowy Brexitu i konieczności zachowania tak zwanego zabezpieczenia ochronnego dla granicy z Irlandią.

Kurs funta na trzyletnich minimach

Notowania pary walutowej GBP/USD oscylują pod ważnym poziomem oporu 1,2385 i dopiero jego przebicie umożliwiłoby na wyhamowanie presji podaży. Z drugiej strony dołki z 2016 roku w okolicy 1,1920 mogą zostać ponownie przetestowane, a ich przebicie mogłoby wywołać lawinową deprecjację brytyjskiej waluty.

Kurs funta do dolara w piątek na interwale dziennym 30 8 19
Kurs funta do dolara w piątek na interwale dziennym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here