Naga MarketsGospodarka Wielkiej Brytanii przedłużyła w lutym serię lepszych niż oczekiwano odczytów danych makroekonomicznych, co jest kolejnym dowodem odbicia po zanotowaniu stagnacji w czwartym kwartale ubiegłego roku. Podczas gdy ekspansja trwa w najlepsze, pojawiły się również oznaki zakłóceń w łańcuchu dostaw, które były spowodowane koronawirusem. Kurs funta silnie odbija w piątek ponownie wzrastając powyżej poziomu 1,29 USD.


Gospodarka Wielkiej Brytanii kontynuuje pozytywną serię

Epidemia wirusa odbiła się na akcjach spółek produkcyjnych, które spadały w najszybszym tempie od ponad siedmiu lat. Niektóre zamówienia od klientów w Azji zostały anulowane, a przedłużające się przerwy w Chinach okazały się trudnym wyzwaniem dla brytyjskich firm. Niemniej jednak produkcja w Wielkiej Brytanii wzrosła najszybciej od 10 miesięcy, kompensując niewielki spadek usług. Raport pokazał, że oczekiwania sektora prywatnego nieznacznie wzrosły.

Niedawny powrót do wzrostu zasygnalizowany przez PMI dla przemysłu i produkcji wyraźnie wskazuje, że gospodarka Wielkiej Brytanii wyszła ze stagnacji. Wzrost w pierwszym kwartale ma tempo ok. 0,2% – powiedział Tim Moore, ekonomista z IHS Markit.

Firmy wskazują, że zmniejszenie niepewności politycznej od grudniowych wyborów, kiedy zwycięstwo Borisa Johnsona dało wyraźną ścieżkę dla Brexitu, przełożyło się na większą aktywność biznesową i większe wydatki klientów.

Ten i inne raporty potwierdzają, że Bank Anglii najprawdopodobniej powstrzyma się w najbliższym czasie od obniżania stóp procentowych. Liczby w tym tygodniu pokazały, że rynek pracy pozostaje stabilny, a wydatki konsumentów rosną.

Kurs funta kosztuje ponad 1,29 USD pod koniec tygodnia

Notowania pary walutowej GBPUSD po dotarciu wczoraj do poziomu 1,2850 silnie odbiły i w piątek do godziny 14:00 znajdują się powyżej poziomu 1,29. Jednak kurs w dalszym ciągu pozostaje pod psychologicznym oporem 1,30 oraz pod presją spadkowej linii trendu. Dopiero przebicie tych kluczowych oporów pozwoliłoby na wyhamowanie presji sprzedających i odreagowanie w okolice tegorocznego szczytu 1,32. Z drugiej strony jeśli kupujący w przyszłym tygodniu nie wykażą się inicjatywą, spadki powinny być kontynuowane z celem na strefę wsparcia 1,2750/80.


Prawdziwe akcje i futures z dźwignią nawet 5x!
SPRAWDŹ NAS
Kurs GBPUSD na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym,tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here