Naga MarketsBlokada przepływu ludzi w obliczu pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii powinna doprowadzić do aprecjacji funta, który spadł do najbardziej zaniżonej wartości w stosunku do dolara, według analityków Standard Chartered. Agresywne działania rządu powinny umożliwić szybkie przywrócenie aktywności gospodarczej, gdy sytuacja zdrowotna poprawi się, napisali strategowie, w tym Geoff Kendrick, w notatce w środę. Tymczasem funt szterling kontynuuje odbicie i w czwartek para GBPUSD znalazła się przy poziomie 1,20.


Funt (GBP) silnie przeceniony w stosunku do dolara (USD)

Postrzegamy krajową blokadę z 23 marca jako potencjalnie odwracającą trend dla funta. Ponieważ rynki przewidują prawdopodobieństwo szczytu zachorowań, sądząc po podobnych blokadach w Chinach i we Włoszech, „uważamy, że GBP znalazł dno” – napisano w raporcie.

Funt był jedną z najgorszych walut w grupie 10 walut w tym roku, gdy pandemia wirusowa ogarnęła światową gospodarkę. GBP w 2020 r. spadł o 11% w stosunku do dolara. Według kalkulacji wartości godziwej Standard Chartered funt szterling nigdy nie był tak tani w stosunku do USD.

Wielka Brytania została zablokowana w tym tygodniu po tym, jak premier Boris Johnson zarządził szeroko zakrojone środki mające powstrzymać ludzi przed opuszczeniem domu przez co najmniej trzy tygodnie. We wtorek szef gabinetu Michael Gove powiedział, że zostaną wzięte pod uwagę dalsze działania i w razie potrzeby mogą wprowadzić surowsze zasady.

Koronawirus w UK: Prawie 500 zmarłych i 10 tys. zarażonych

Przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosły do ​​9529 z 8077. Z kolei liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 463, z 422 poprzedniego dnia. Tymczasem BBC News doniosło, że rozprzestrzenianie się koronawirusa jest znacznie szersze niż wskazują statystyki. We wtorek potwierdzono, że siedem osób z wirusem zmarło w Irlandii Północnej.

W ocenie rządu służba zdrowia będzie w stanie przeprowadzić 1000 testów dziennie od przyszłego tygodnia. Z kolei jak donosi The Sun, samozatrudnieni w Wielkiej Brytanii czekają do końca maja na wsparcie rządowe w wyniku skutków koronawirusa.

Kurs funta odbija trzeci dzień z rzędu na Forex

Europa i Wielka Brytania są epicentrami pandemii COVID-19, a Stany Zjednoczone pozostają w tyle. Dolar amerykański uznawany za bezpieczną przystań, może stracić na atrakcyjności w przypadku narastającego kryzysu w USA.

Jeśli chodzi o funta, deficyt na rachunku obrotów bieżących w Wielkiej Brytanii jest największy w obszarze walutowym G10, co pozostaje długotrwałym problemem dla GBP i jego wartość nie jest drastycznie zaniżona w stosunku do dolara, nawet przy tak niskich poziomach. W ostatnich dniach nastąpił ogromny exodus, gdy inwestorzy porzucili wiele krótkich pozycji, prawdopodobnie przesadzając spadek GBP. Niedźwiedzie będą szukały w tym momencie przebicia poniżej wsparcia 1.14, podczas gdy kabel cały tydzień odbija i w czwartek oscyluje nieco poniżej poziomu 1,20.


Trading na profesjonalnym poziomie wymaga dostępu do prawdziwych rynków z prawdziwym brokerem.
SPRAWDŹ NAS
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSA: 12-krotny skok wniosków o zasiłek dla bezrobotnych do poziomu 3,3 mln!
Następny artykułCyfrowy dolar powstanie na bazie Ethereum?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here