Naga Markets

Brexit Wielka Brytania i UKAnalitycy walutowi Credit Suisse uważają, że zawarta w zeszłym tygodniu umowa między Wielką Brytanią, a UE w sprawie zmienionego protokołu dotyczącego Irlandii Północnej jest ważnym sygnałem, że rząd na Wyspach angażuje się w bardziej konstruktywne stosunki z UE, co pomoże poprawić ogólne wyniki gospodarcze, zwłaszcza w średnim okresie. Jak wpłynie to na funta? Zdaniem analityków efekty mogą być ograniczone.

W tym tygodniu trudno jest znaleźć katalizator dla funta – ING

Zdaniem ekspertów w tym tygodniu trudno będzie znaleźć brytyjski katalizator, który umożliwiłby funtowi wybicie się z ostatnich zakresów konsolidacji. Ich zdaniem jest wątpliwe, aby jakiekolwiek dalsze postępy w sprawie umowy ramowej UK – UE były w przyszłości korzystne dla GBP.Po wysłuchaniu ostatnich członków Banku Anglii (Andrew Bailey i Huw Pill) wątpimy, aby w tym tygodniu wypowiedzi decydentów BoE wywołały zmiany w prognozach rynkowych cyklu banku centralnego – napisano w raporcie.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Współpraca handlowa poprawi wyniki gospodarcze Wielkiej Brytanii – Credit Suisse

Credit Suisse wciąż uważa, że kurs funta do euro (GBP/EUR) należy kupować przy spadkach do okolic 1,12.

Jeśli chodzi o parę euro do funta (EUR/GBP), zauważono, że „Powyżej 0,8900 znów będzie okazja do sprzedaży.”

Według ekspertów z Credit Suisse najważniejszym aspektem jest to, że Wielka Brytania jest chętna do współpracy z UE, co przyniesie korzyści gospodarcze. W tym kontekście oczekuje się, że ogólne wyniki gospodarcze poprawią się, zwłaszcza w zakresie eksportu i inwestycji.

W końcu, gdy sentyment narodu ponownie zwróci się ku współpracy, szanse na dalsze pozytywne kroki rosną – dodano.

AVA Trade

Bezpośredni wpływ na funta będzie prawdopodobnie ograniczony, ale bank uważa, że nastąpi zmiana mentalności i zwiększy to niechęć do sprzedaży brytyjskiej waluty.

Bank Anglii (BoE) ma więcej pracy do wykonania

W przeciwieństwie do wielu banków inwestycyjnych, Credit Suisse uważa, że wycena rynkowa stóp procentowych Banku Anglii jest realistyczna. Eksperci prognozują, że potrzebnych będzie jeszcze kilka podwyżek. Rzeczywiście, może się okazać, że stopy będą musiały wzrosnąć bardziej niż pierwotnie oczekiwano.

Trzy kolejne podwyżki stóp o 25 pb są teraz wyceniane w ciągu najbliższych 4 spotkań, co jest znacznie bardziej rozsądnym scenariuszem. Biorąc pod uwagę utrzymującą się napiętą sytuację na rynku pracy i wysokie płace, możliwe jest jeszcze więcej ruchów ze strony BoE – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

W lutym funt osłabił się względem amerykańskiego dolara z poziomu 1,2320 do 1,2116. Brytyjska waluta zdołała jednak nieznacznie się umocnić w stosunku do euro z 0,8759 do 0,8820. Bank Anglii na posiedzeniu w lutym podniósł stopy procentowe o 50 pb. do 4,00%, po 325 pb. w całym poprzednim roku. Jak obecnie wygląda sytuacja na parze walutowej GBP/USD? Analitycy MUFG podtrzymują pogląd o krótkoterminowym ryzyku spadku.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Bitcoin spadnie do 10 000 dol? Złoto może się okazać wygranym 2023 r.
Następny artykułCo czeka rynki w tym tygodniu? Kurs EUR/USD z szansą na spadek do 1,0350
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.