Naga MarketsWidok na big bena w LondynieJak wynika z raportu grupy roboczej niedawno powołanej przez brytyjski rząd, regulator na Wyspach rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu handlu na kryptowalutowych instrumentach pochodnych – kontraktach na różnice kursową (CFD) oraz opcjach – w związku z planowaną silniejszą regulacją obszaru cyfrowych i wirtualnych aktywów.


Raport Cryptoassets Taskforce zdradza szczegóły

Jak wynika z opublikowanego w poniedziałek kilkudziesięciostronicowego raportu Cryptoassets Taskforce zakaz handlu kontraktami kryptowalutowymi w strefie inwestorów detalicznych miałby zwiększyć ich bezpieczeństwo. Dokument sugeruje bowiem, że duża zmienność może być niebezpiecznym czynnikiem dla spekulantów, wymagając wyraźniejszego uregulowania przestrzeni kryptowalutowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Utworzenie grupy zadaniowej, składającej się z pracowników Ministerstwa Skarbu, Banku Anglii i Financial Conduct Authority (FCA) zostało ogłoszone jeszcze w marcu. Jego zadaniem była ocena korzyści i zagrożeń związanych z technologią blockchain oraz tego, w jaki sposób Londyn może utrzymać swoją pozycję jednego z wiodących ośrodków technologii finansowej (FinTech) na świecie.

Powołując się na “obawy związane z ochroną konsumentów i integralnością rynku”, w sprawozdaniu stwierdzono, że FCA rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży kryptograficznych CFD inwestorom detalicznym. W ramach konsultacji z zainteresowanymi stronami organy regulacyjne opowiedziały się za możliwością wyłączenia instrumentów pochodnych odnoszących się do “aktywów kryptograficznych, które kwalifikują się jako papiery wartościowe”. Jednak we wszystkich przypadkach CFD na e-monety nadal podlegałyby ograniczeniom ESMA dotyczącym tego typu instrumentów, w tym obniżeniu maksymalnej dźwigni finansowej, jaką mogą zaoferować firmy inwestycyjne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ostateczna decyzja dopiero w przyszłym roku

Plany, które zostaną zaktualizowane na początku 2019 r., pojawiły się w obawie, że produkty mogą powodować straty wśród klientów detalicznych, które przeważają początkowy depozyt. Co więcej część dostawców usług stosuje agresywne taktyki marketingowe w momencie ich sprzedaży. “Ryzyko strat handlowych może być zwiększone przez opłaty produktowe, takie jak koszty finansowania i spready, jak również przez brak przejrzystości w kształtowaniu cen aktywów kryptowalutowych”, stwierdza raport.

Jeżeli zmiany legislacyjne zostaną wprowadzone, działania brytyjskich regulatorów w zakresie kryptograficznych instrumentów pochodnych, mogą spowodować dalsze szkody dla dużych graczy, takich jak IG Group i Plus500, którzy sygnalizowali w ostatnich aktualizacjach wyników, że ich zyski w ciągu ostatnich miesięcy zdecydowanie spadły po wprowadzeniu nowych zasad przez ESMA. Słabsze prognozy pojawiły się po tym, jak dostawcy CFD cieszyli się ogromnym popytem na swoje produkty kryptograficzne w pierwszej połowie 2018 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here