Naga MarketsWidok na big bena w LondynieJak wynika z raportu grupy roboczej niedawno powołanej przez brytyjski rząd, regulator na Wyspach rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu handlu na kryptowalutowych instrumentach pochodnych – kontraktach na różnice kursową (CFD) oraz opcjach – w związku z planowaną silniejszą regulacją obszaru cyfrowych i wirtualnych aktywów.


Raport Cryptoassets Taskforce zdradza szczegóły

Jak wynika z opublikowanego w poniedziałek kilkudziesięciostronicowego raportu Cryptoassets Taskforce zakaz handlu kontraktami kryptowalutowymi w strefie inwestorów detalicznych miałby zwiększyć ich bezpieczeństwo. Dokument sugeruje bowiem, że duża zmienność może być niebezpiecznym czynnikiem dla spekulantów, wymagając wyraźniejszego uregulowania przestrzeni kryptowalutowej.

Utworzenie grupy zadaniowej, składającej się z pracowników Ministerstwa Skarbu, Banku Anglii i Financial Conduct Authority (FCA) zostało ogłoszone jeszcze w marcu. Jego zadaniem była ocena korzyści i zagrożeń związanych z technologią blockchain oraz tego, w jaki sposób Londyn może utrzymać swoją pozycję jednego z wiodących ośrodków technologii finansowej (FinTech) na świecie.

Powołując się na “obawy związane z ochroną konsumentów i integralnością rynku”, w sprawozdaniu stwierdzono, że FCA rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży kryptograficznych CFD inwestorom detalicznym. W ramach konsultacji z zainteresowanymi stronami organy regulacyjne opowiedziały się za możliwością wyłączenia instrumentów pochodnych odnoszących się do “aktywów kryptograficznych, które kwalifikują się jako papiery wartościowe”. Jednak we wszystkich przypadkach CFD na e-monety nadal podlegałyby ograniczeniom ESMA dotyczącym tego typu instrumentów, w tym obniżeniu maksymalnej dźwigni finansowej, jaką mogą zaoferować firmy inwestycyjne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ostateczna decyzja dopiero w przyszłym roku

Plany, które zostaną zaktualizowane na początku 2019 r., pojawiły się w obawie, że produkty mogą powodować straty wśród klientów detalicznych, które przeważają początkowy depozyt. Co więcej część dostawców usług stosuje agresywne taktyki marketingowe w momencie ich sprzedaży. “Ryzyko strat handlowych może być zwiększone przez opłaty produktowe, takie jak koszty finansowania i spready, jak również przez brak przejrzystości w kształtowaniu cen aktywów kryptowalutowych”, stwierdza raport.

Jeżeli zmiany legislacyjne zostaną wprowadzone, działania brytyjskich regulatorów w zakresie kryptograficznych instrumentów pochodnych, mogą spowodować dalsze szkody dla dużych graczy, takich jak IG Group i Plus500, którzy sygnalizowali w ostatnich aktualizacjach wyników, że ich zyski w ciągu ostatnich miesięcy zdecydowanie spadły po wprowadzeniu nowych zasad przez ESMA. Słabsze prognozy pojawiły się po tym, jak dostawcy CFD cieszyli się ogromnym popytem na swoje produkty kryptograficzne w pierwszej połowie 2018 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here