Naga MarketsKurs funta rósł 4 sesję z rzędu. Wielka Brytania będzie celowo zarażać ludzi koronawirusem?Wyścig o wynalezienie szczepionki na koronawirusa trwa w najlepsze. Niektórzy są skłonni celowo się zainfekować, by wspomóc naukowców w badaniach nad szczepionką na Covid-19. Takie badania mają być prowadzone w Wielkiej Brytanii. Tymczasem, kurs funta pokonuje ważną strefę oporu.

  • Zdrowi ludzie będą celowo zarażani koronawirusem
  • Badania prowokacyjne miałyby przyspieszyć pracę nad szczepionką
  • Obawy budzą długofalowe konsekwencje choroby, na którą nie ma lekarstwa

Zakażenie na życzenie w Wielkiej Brytanii

Alex Greer, 20-letni student chemii na Uniwersytecie Durham mówi, że wolałby celowo zakazić się koronawirusem, niż złapać chorobę po wieczorze w pubie lub z przyjaciółmi. Taki scenariusz wkrótce może stać się rzeczywistością.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Wielka Brytania zbliża się do przeprowadzenia badań, które celowo zakażą zdrowych ludzi wirusem, aby pomóc naukowcom w poszukiwaniu szczepionki na Covid-19. Ochotników nie brakuje, a firma Open Orphan Plc specjalizująca się w takich badaniach powiedziała, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi klientami, w tym z Wielką Brytanią, w celu przeprowadzenia testów z infekcją Covid-19.

Badania tego typu mogą przyspieszyć rozwój szczepionek i dać naukowcom nowe spojrzenie na chorobę, która rozprzestrzeniła się na całym świecie. Jednak istnieje spore zagrożenie, ponieważ uczestnicy badań byliby narażeni na chorobę, na którą nie ma lekarstwa. Ponadto, nieznane są jeszcze długofalowe konsekwencje przebytej choroby, którą wywołuje wirus Sars-Cov-2.

– Skłamałbym mówiąc, że nie zaprząta mi to głowy. Myślę jednak, że potencjalne sukcesy badań przeważają nad tym niewielkim ryzykiem dla mnie – powiedział Greer.

Co z kursem funta?

Notowania funta szterlinga zyskiwały wczoraj już 4. sesję z rzędu. Bykom na parze walutowej GBP/USD udało się na zamknięciu dnia pokonać opór w obrębie poziomu 1,30,

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Kolejnym celem dla wzrostów może być strefa oporu w okolicach 1,3240.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here