Naga Marketsserce na tle flagi UKBrytyjski rząd pomoże firmom w opłaceniu pensji pracowniczych po raz pierwszy w historii Wielkiej Brytanii. Ma to być możliwe dzięki wdrożeniu specjalnego programu utrzymującego zatrudnienie w obliczu pandemii koronawirusa, powiedział brytyjski minister finansów Rishi Sunak. Podczas wspólnej konferencji prasowej z Borisem Johnsonem w piątek, premier namawiał Brytyjczyków do przestrzegania zasad mających zmniejszyć szanse na dalsze rozprzestrzeniani się wirusa. Z kolei eksperci z banku MUFG oczekują dalszych spadków pary walutowej GBPJPY.


Koronawirus: Rząd Wielkiej Brytanii pomoże firmom

Najważniejsze fragmenty wypowiedzi ministra finansów Wielkiej Brytanii:

 • Interwencja gospodarcza będzie bezprecedensowa w historii państwa brytyjskiego;
 • Do wszystkich zaniepokojonych siedzących w domu – nie jesteście w tym sami;
 • Potrzebujemy wspólnego wysiłku krajowego, połączenia środków na rzecz zapewnienia miejsc pracy i stałych dochodów;
 • Każdy pracodawca będzie uprawniony do skorzystania z mającego na celu powstrzymać spadające zatrudnienie;
 • Pracodawcy mogą skontaktować się z HMRC, aby uzyskać dotację na większość wynagrodzeń;
 • Dotacje rządowe pokryją 80% wynagrodzeń pracowników do 2 500 funtów miesięcznie;
 • Pracownicy w dowolnej części Wielkiej Brytanii mogą zachować pracę, nawet jeśli pracodawcy nie stać na płacenie.

Premier Wielkiej Brytanii: Ograniczmy niepotrzebne kontakty społeczne

Będziemy musieli podjąć kolejne kroki, wzmacniamy środki pomocy. Wspólnie mówimy kawiarniom, pubom i restauracjom, aby pozostały zamknięte – powiedział w piątek brytyjski premier Boris Johnson podczas konferencji prasowej na temat koronawirusa. Dodał, że:

 • Będziemy walczyć z chorobą z ogromnym wysiłkiem, aby spowolnić rozprzestrzenianie się poprzez ograniczenie niepotrzebnych kontaktów społecznych;
 • Szybkość powrotu do normy zależy całkowicie od naszej zdolności do opanowania wirusa;
 • Centra rozrywki, kluby i siłownie powinny zostać zamknięte;
 • Musimy utrzymać ludzi z dala od siebie.

Kurs GBPJPY: Stres na rynkach finansowych ma duży wpływ na funta – MUFG

Analitycy w MUFG Bank nadal uważają, że funt będzie dalej spadał w stosunku do japońskiego jena. Mają docelowy limit dla GBPJPY na poziomie 127,00.

Nadal opowiadamy się za krótkimi pozycjami na parze walutowej GBPJPY, co odzwierciedla rosnące ryzyko globalnej gospodarki wynikające z coraz większego zamknięcia głównych gospodarek i gwałtownego zaostrzenia warunków finansowych. Podobnie jak podczas globalnego kryzysu w 2008 r., funt szterling zaczął gwałtownie słabnąć wraz z innymi walutami o wysokiej wartości beta – napisano w raporcie.

Brexit i kurs funtaW ocenie ekspertów rola Londynu jako globalnego centrum finansowego i znaczny deficyt na rachunku bieżącym w Wielkiej Brytanii narażają go na niestabilność na globalnym rynku finansowym. Bank Anglii również agresywnie złagodził swoją politykę podważając wsparcie dla funta. Doprowadziło to do tego, że GBP został jeszcze bardziej przeceniony, ale w sytuacji kryzysowej może być jeszcze tańszy.

Mało ryzykowny jen japoński powinien nadal osiągać lepsze wyniki. Patrząc na parę USDJPY, wydaje się, że jen radzi sobie słabo, pozostaje jednak blisko poziomu niezmienionego w stosunku do dolara od początku kryzysu COVID-19. W związku z tym był tak silny jak dolar w czasie kryzysu. Po ostatnich zyskach JPY, obniżyliśmy stop lossa i take profit odpowiednio do 133,00 i 127,00 – podsumowano.

Kurs GBPJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPJPY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here