Naga MarketsBrytyjski premier Boris Johnson zapowiedział, że panujący w Zjednoczonym Królestwie lockdown zakończy się w przyszłym tygodniu. Nie oznacza to jednak, że życie na Wyspach od razu wróci do normy. Wprowadzony zostanie tam bowiem trójstopniowy system ograniczeń regionalnych, które będą obowiązywać aż do wiosny przyszłego roku.

  • Wielka Brytania kończy lockdown
  • Boris Johnson zapowiada trójstopniowy system ograniczeń regionalnych
  • Kurs funta rośnie w reakcji na pozytywne wiadomości dot. gospodarki

Wiela Brytania luzuje ograniczenia przed świętami 

W czasie, gdy przedstawiciele polskiego rządu apelują, by święta Bożego Narodzenia obchodzić jedynie w gronie najbliższej rodziny, tj. domowników oraz maksymalnie pięciu innych osób i nie przemieszczać się między miastami, brytyjscy ministrowie opracowują plany pozwalające na złagodzenie przepisów w całej Wielkiej Brytanii przed Bożym Narodzeniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z nowymi przepisami, od 2 grudnia sklepy, salony fryzjerskie i siłownie będą ponownie otwarte w całym kraju, ale bary i restauracje będą na obszarach objętych najściślejszymi ograniczeniami będą serwowały jedynie dania na wynos. Szczegóły wykaz regionów z podziałem na panujące w nich ograniczenia rząd ma przedstawić w czwartek.

Plany te przewidują stworzenie trójstopniowego systemu ograniczeń regionalnych. Ich wspólną cechą będzie rekomendacja, iż każdy kto ma taką możliwość powinien pracować zdalnie. Otwarte zostaną siłownie, baseny, sklepy i salony fryzjerskie.


1 poziom obostrzeń

W regionach oznaczonych 1 poziomem obostrzeń będzie można organizować zgromadzenia do maksymalnie sześciu osób, bez względu na to, czy odbywają się one na zewnątrz, czy w pomieszczeniach zamkniętych. Bary, puby i restauracje będą w tych miejscach przyjmować zamówienia maksymalnie do godz. 22:00 a zamykać się mają o godz. 23:00.

Otwarte zostaną także lokale rozrywkowe. Hotele, pensjonaty i inne miejsca noclegowe będą działały z ograniczeniami dot. ilości gości.

Będzie można organizować zajęcia ruchowe i sportowe na świeżym powietrzu. W tych prowadzonych w pomieszczeniach zamkniętych będzie mogło natomiast brać udział maksymalnie do sześciu osób.

Gabinet premiera zaleca także, by przemieszczać się pieszo bądź rowerem.

Duże imprezy, zajęcia sportowe i przedstawienia będą dozwolone, ale widownia ograniczona zostanie do 50% pojemności, lub maksymalnie 4000 osób na zewnątrz i 1000 osób w pomieszczeniach zamkniętych.

2 poziom obostrzeń

W regionach oznaczonych 2 poziomem obostrzeń będzie można organizować zgromadzenia do maksymalnie szczęściu osób. Puby i bary pozostaną zamknięte, chyba że działają jako restauracje. Alkohol podawany będzie mógł być jednak tylko ze “znacznymi posiłkami”. Ostatnie zamówienia przyjmowane będą do godz. 22:00, a same lokalne zamykane godzinę później.

Rozrywka otwarta. Zakwaterowanie otwarte.

Zajęcia ruchowe i sportowe dozwolone na zewnątrz, ale w pomieszczeniach zamkniętych tylko w przypadku braku interakcji między uczestnikami z różnych gospodarstw domowych.

Duże imprezy, zajęcia sportowe i przedstawienia dozwolone, ale ograniczone do 50% pojemności, lub maksymalnie 2000 osób na zewnątrz i 1000 w pomieszczeniach zamkniętych.

3 poziom obostrzeń

W regionach oznaczonych 3 poziomem obostrzeń wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń osób z różnych gospodarstw domowych. Wyjątkiem będą parki i boiska, gdzie gromadzić będzie się mogło do maksymalnie sześciu osób.

Bary, puby i restauracje zostaną zamknięte, z wyjątkiem posiłków serwowanych na wynos i w dostawie.

Hotele, pensjonaty i inne miejsca noclegowe będą zamknięte. Swoje usługi będą one mogły świadczyć jedynie osobom przebywającym w podróży służbowej.

Zajęcia ruchowe i sportowe mogą odbywać się na świeżym powietrzu, ale nie w miejscach o podwyższonym ryzyku kontaktu. Zakazane będą także duże imprezy.


– To nadal będzie ciężka zima – powiedział Boris Johnson dodając, że Wielka Brytania zmierza we właściwym kierunku i “ucieczka” przed koronawirusem jest w zasięgu wzroku. – Musimy się bronić przed wirusem do czasu, aż testy i szczepionki przyjdą nam na ratunek i ograniczą potrzebę ograniczeń – zaapelował premier.

– Musimy być przekonani, że te interwencje rządowe – które będą miały tak ogromny wpływ na życie ludzi, ich zdrowie i firmy – uratują więcej istnień ludzkich niż kosztują – powiedział Mark Harper, były minister rządu, który obecnie jest prezesem backbench Covid Recovery Group.

Nieco odmienne zdanie na temat luzowania obostrzeń ma Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne (British Medical Association; BMA), które ostrzegło, że przedstawiony przez Borisa Johnsona plan znoszenia obostrzeń nie jest wystarczający do opanowania pandemii.

– Premier przedstawił plan, który jest pełen ryzyka i grozi cofnięciem postępu i podważeniem trudnych wyrzeczeń społeczeństwa – powiedział Chaand Nagpaul, przewodniczący rady BMA dodając, iż wskaźniki zakażeń i hospitalizacji związanych z Covidem wciąż pozostają wysokie.

Dyrektor medyczny Anglii Chris Whitty uważa, że złagodzenie restrykcji w celu umożliwienia rodzinom spotkań na Boże Narodzenie miałoby wpływ na ponowne rozprzestrzenienie się infekcji i ostrzegł ludzi, aby nie “szaleli” podczas świąt.

Kurs funta na jednym z najwyższych poziomów od maja 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta wzrósł od drugiej połowy września br. o około 7 centów. Tak znaczna aprecjacja sprawiał, że GBP dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 1,3380 USD. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to jeden z najwyższych poziomów od maja 2018 r.

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUnibep ma umowę na generalne wykonawstwo inwest. Rotunda Dynasy za 52,3 mln zł
Następny artykułBanki zaakceptowały propozycje układowe Work Service
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here