Naga MarketsRynki finansowe są nieprzewidywalne. Wie o tym każdy, kto próbował “pokonać rynek”. Niemal niemożliwe jest bowiem dokładnie przewidzenie jak zachowa się konkretny rynek w danym czasie. Co więcej, niezwykle trudno jest pojedynczej osobie skompletować portfel, który generuje zyski pobijające rynek. To wszystko sprawia, że większość aktywnie zarządzających funduszami osiąga gorsze wyniki od rynku. Dzieje się tak nieprzerwanie od 11 lat.

Aktywnie zarządzający przegrywają 11. rok z rzędu 

Według nowych danych S&P Dow Jones Indices, aż 60,3 proc. aktywnie zarządzających funduszami akcji o dużej kapitalizacji nie osiągnęło w 2020 roku zysków większych niż wyniósł wzrost indeksu S&P 500. Jest to już 11 rok z rzędu, w którym fundusze pozostają w tyle za benchmarkiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wszyscy ci aktywnie zarządzający funduszami regularnie wprowadzają poprawki do swoich portfeli, aby wykorzystać to, co wydaje się być szansą na wygenerowanie większej stopy zwrotu. Ponadto, każdy z nich chciałby napisać w swoich kwartalnych listach do klientów, że pobił S&P.

Niestety, pomimo tych wysiłków, dane pokazują, że aktywni zarządzający funduszami częściej osiągają gorsze wyniki od benchmarku. Okazuje się również, że nawet jeżeli znajdziemy fundusz, który jednego roku osiągnie wyższa stopę zwrotu niż S&P 500, jest bardzo mało prawdopodobne, że jego wyniki utrzymają się w kolejnych latach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq notowania | kurs ropy naftowej | wiadomości bitcoin | kurs dolara notowania | cena ropy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTokeneo wystawione na sprzedaż za 2,5 mln zł. Klienci zostaną z niczym?
Następny artykułTauron utworzył 1,1 mld zł rezerwy na umowę zakupu energii z bloku w Jaworznie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here