Naga MarketsWiększość kryptowalut jest martwych i przetrwa tylko kilkadziesiąt projektów, twierdzi Mike Satoshi
Mike Satoshi był gościem Adama Raka na antenie Comparic24.tv

Mike Satoshi, polski YouTuber związany z rynkiem kryptowalut, nazywa siebie „Bicoin-maksymalistą” wierzącym w przyszłe wzrosty cen BTC, jednocześnie jest zdania, że większość projektów kryptowalutowych jest lub wkrótce będzie martwa, a na rynku przetrwa jedynie kilkadziesiąt największych tokenów. Swoim spojrzeniem na rynek cyfrowych aktywów oraz prognozami na przyszły rok dzielił się na antenie Comparic24.tv podczas rozmowy z Adamem Rakiem.


Bitcoin w górę, większość kryptowalut czeka jednak smutny koniec?

Jak wynika z danych opublikowanych pod koniec listopada przez Coinopsy, od czasu popularyzacji rynku kryptowalutowego, na którym w tym momencie istnieje około 3 tysiące niezależnych projektów, ponad tysiąc tokenów oraz cyfrowych aktywów upadło. Zdaniem Mike’a Satoshiego kolejne dołączą do nich w najbliższej przyszłości, czego powodem jest brak wyraźniejszej użyteczności:

„Zdaję sobie sprawę z tego, że część kryptowalut jest już martwa, część nie ma żadnych użyteczności i funkcjonalności przez co przetrwa tylko kilkadziesiąt projektów, jestem jednak Bitcoin-maksymalistą i entuzjastą kryptowalut. Wierzę, że kolejne bańki nastąpią i że obecna cena około 6600 dolarów będzie kiedyś traktowana jako dołek, do którego Bitcoin już nigdy nie wróci” – mówił na antenie Comparic24.tv kryptowalutowy YouTuber, Mike Satoshi.

Wydobycie Bitcoina nadal opłacalne, mining BTC nie spadł poniżej progu rentowności

Mike Satoshi odnosi się również do tezy, że wydobycie Bitcoina stało się obecnie nieopłacalne, spadając poniżej progu rentowności. Dane jasno pokazują co prawda, że ostatnie 12 miesięcy było najmniej zyskownymi w przeciągu ostatnich pięciu lat, jeżeli jednak z równania wykluczymy „górników detalicznych” wtedy branża wydobywcza nadal ma się bardzo dobrze.

„O ile kopanie Bitcoina u mnie w domu rzeczywiście stało się nieopłacalne, to dla górników w Iranie, czy też w Chinach absolutnie nie. Rentowność ma to do siebie, że oprócz samej mocy maszyn, najważniejsza jest cena energii elektrycznej. Bitcoin już od dawna nie jest opłacalny jeżeli chodzi o domowe wydobycie, aczkolwiek gdy urósł do poziomu 13 tysięcy dolarów, to według moich symulacji nawet na „domowym prądzie” można było osiągać zyski” – komentował Satoshi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here