Naga MarketsWiedźmin Netflixa może powtórzyć sukces produkcji CD Projekt, twierdzi Albert RokickiSaga wiedźmińska „ma papiery” na bycie bestsellerem, a Andrzej Sapkowski pomimo pewnych kontrowersji jest niezaprzeczalnie bardzo dobrym pisarzem, stwierdzał na antenie Comparic24.tv inwestor długoterminowy Albert Rokicki. Zdaniem gościa Adama Raka serial Wiedźmin produkowany przez spółkę Netflix może powtórzyć sukces jaki na rynku odniosła gamingowa odsłona tytułu wyprodukowana przez CD Projekt.


Wiedźmin na pewno w dwóch sezonach na Netflix, spekulacje mówią nawet o siedmiu

W środę producenci serialu Wiedźmin potwierdzili, że planowane jest przygotowanie co najmniej dwóch sezonów historii o głównym bohaterze książek Sapkowskiego, co zdaniem Rokickiego jest bardzo pozytywną informacją. Dotychczas mowa o potencjalnych siedmiu sezonach była jedynie niepotwierdzoną spekulacją, przez chwilę pojawiały się nawet głosy mówiące o dwudziestu. Jak na razie fani wiedźmińskich przygód mogą przygotować się na dwa pełne sezony, w których w główną rolę wcieli się Henry Cavill, znany między innymi z roli Supermana.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Fakt, że Netflix potwierdza drugi sezon Wiedźmina pokazuje wiarę w sukces produkcji. Taki gigant  ma bardzo dużo alternatyw na kręcenie innych seriali, w szufladzie i na biurku osób decyzyjnych codziennie ląduje z pewnością wiele ciekawych pomysłów. Jeżeli Netflix w coś inwestuje, to znaczy, że musi być potencjał” – komentuje twórca bloga Longterm.pl.

Sukces serialu niewątpliwie może wspomóc sprzedaż książek Sapkowskiego jak i gier autorstwa CD Projekt, przekładając się między innymi na wzrost wyceny akcji, co było widać już w zeszłym tygodniu (7 listopada CDR rysował nowe maksima). Zdaniem Rokickiego popularność serialu z pewnością nie zaszkodzi wynikom polskiego studia, a może mieć wiele bezpośrednich lub nawet pośrednich pozytywnych implikacji:

„Musimy pamiętać, że cena sprzedaży ostatniej części Wiedźmina była już mocno obniżona w porównaniu do wcześniejszych, w efekcie czego wyniki sprzedażowe wcale nie muszą silnie wzrosnąć dzięki serialowi. Z drugiej strony należy pamiętać, że każda złotówka przychodów wpływająca w tym momencie do CD Projekt ze sprzedaży Wiedźmina III jest w tym momencie czystym zyskiem, koszty produkcji i marketingu zostały bowiem dawno rozliczone księgowo” – wyjaśnia Rokicki.

akcje cd projekt 14.11
CD Projekt blisko historycznych maksimów. Poziom 260 zł pełni rolę wsparcia. Źródło: Tradingview.com

CD Projekt jedyną alternatywą dla zagranicznego kapitału?

Zdaniem Alberta Rokickiego kurs CD Projekt ma bardzo duże szanse na dalszą aprecjację, co wynika między innymi z faktu braku alternatyw dla inwestorów. Akcje CDR obok akcji Dino Polska są swoistą gwiazdą indeksu polskich blue chipów i dla zagranicznych inwestorów były jedynymi ciekawymi alternatywami inwestycyjnymi.

Jednak po tąpnięciu akcji Dino oraz rozczarowującej konferencji wynikowej, w tym momencie jedynie CD Projekt wydaje się być korzystną inwestycją, pomimo wysokich wycen w listopadzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here