Naga MarketsZ badania opublikowanego 22 maja przez Weiss Ratings wynika, że większa liczba Amerykanów byłaby skłonna odejść od tradycyjnych rynków finansowych w stronę krypto, jeśli FED złagodzi regulacje finansowe wprowadzone po kryzysie z 2008 roku. Spotkanie FED w tej sprawie ma mieć miejsce 30 maja. Być może wtedy dojdzie do zniesienia „prawa Volckera”.

Złagodzenie zasad regulacyjnych pozwoliłoby tysiącom banków inwestowanie w ryzykowniejsze aktywa, w tym kryptowaluty. Taka decyzja może uderzyć w zaufanie do dużych instytucji klientów detalicznych, którzy już szukają alternatywy do deponowania swoich oszczędności. Zamiast tradycyjnych rynków finansowych, mogą wybrać kryptowaluty.

Według Weiss Ratings, banki coraz silniej lobbują o uzyskanie większej wolności na rynku spekulacyjnych inwestycji. Takie działania sprawiają, że w oczach przeciętnego Amerykanina nie różnią się podejściem do tego sprzed kryzysu, gdy chciwość banków doprowadziła do światowej recesji. Zaufanie do dużych instytucji finansowych staje się coraz słabsze, stąd większe zainteresowanie inwestowaniem w kryptowaluty.

Według badania przeprowadzonego w zeszłym roku, aż 92% pokolenia millenialsów stanowczo nie ufa bankom, rzekomo nauczeni przeszłymi kryzysami. Kolejnym czynnikiem wpływającym na odejście w stronę kryptowalut jest coraz większe napięcie geopolityczne, między innymi zerwanie porozumienia z Iranem oraz problemy handlowe z Chinami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here