Naga MarketsWidoczne spadki Dino Polska oraz CD Projekt. FW20 rozpoczyna sesję neutralniePrzebieg środowej sesji był dość spokojny, zarówno w trakcie sesji, jak i względem kursu odniesienia zmiana notowań była bardzo umiarkowana. Na wykresie dziennym pojawiła się kolejna świeca wisielca, która wraz z poprzednimi (wisielec i doji) ostrzega przed możliwym przesileniem po ostatniej zwyżce, zwłaszcza że kurs jest w strefie oporu szczytów z III kw.

DAX i S&P 500 z dobrym wpływem na sesję FW20

Na wskaźnikach AT jeszcze nie ma nic niepokojącego, MACD pozostaje z sygnałem kupna, wskaźnik DMI wraca z ADX podtrzymuje wskazania wzrostowe, RSI w ostatnich dniach jest zbieżny z zachowaniem kursu. Na wykresie 60-min notowania są blisko teoretycznego poziomy docelowego 1875 pkt. określonego wsp. 2,618 z wcześniejszej korekty spadkowej. Jednak tutaj uwagę zwracają rozbudowane negatywne dywergencje na wskaźnikach MACD i RSI informujące o obniżeniu wzrostowego impetu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W grupie spółek indeksu bazowego mocno wczoraj ciążyły głębokie spadki cen akcji DINOPL oraz płytsze, ale o większym wpływie na indeks CDPROJEKT. Natomiast po drugiej stronie starały się to równoważyć zwyżki spółek górniczych, paliwowych (zwłaszcza PGNIG) oraz ALLEGRO. Banki, które w ostatnich dniach wywierały istotny wpływ na indeks, wczoraj cechowało raczej neutralne nastawienie. Na giełdach zagranicznych główne indeksy notowały niewielkie dodatnie lub ujemne odchylenia. Poranne zmiany notowań kontraktów terminowych na DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikują neutralny początek sesji dla FW20.

W dzisiejszym kalendarium nie ma istotniejszych doniesień. Natomiast uwagę zwracały wczorajsze odczyty o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA, będące wyższe od prognoz oraz raport o dochodach amerykanów gorszy od szacunków. W rewidowanym raporcie o amerykańskim PKB ponowiono szacunkowy odczyt +33,1% w wersji zanuualizowanej (lub 7,4% k/k „w wersji europejskiej”).

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here