Naga MarketsWidmo konsolidacji na WIG20 i JSW z wyceną 70 zł, komentuje Michał PalaczykW ubiegłym tygodniu indeks WIG20 notował ładne, wzrostowe sesje. Jak wskazuje Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, indeksowi udało się wybronić nawet 0,5% spadek, jednak obecna sytuacja przypomina wakacje 2020 i może finalnie zakończyć się pojawieniem układu konsolidacyjnego. Z kolei JSW nie ma obecnie przeciwwskazań do osiągnięcia 70 zł za walor, przy obecnej sytuacji związanej z ceną węgla koksowego.WIG20 wpadnie w konsolidacje?

– W tym czasie WIG20 dość ładnie zatrzymał nam się przy kluczowych poziomach. W zeszłym tygodniu po takim dwu sesyjnym bardzo mocnym wzroście, dwa razy po prawie 2%. Wspominałem, że trzecia sesja powinna być wzrostowa. Ona była, wybroniła nawet 0,5% spadek i zakończyła się +0,6%. I zatrzymaliśmy się. Dziś nie poprawiliśmy tych najlepszych poziomów z zeszłego tygodnia, lekka korekta, bardzo mocne obroty w zeszłym tygodniu, dziś się to troszeczkę uspokoiło. – wskazuje Michał Palaczyk.

– Niemniej wygląda to nie tak jak wszystkie układy wzrostowe w ciągu ostatnich miesięcy. Wygląda to tak jak wakacje 2020 roku, kiedy w okolicach szczytu formowaliśmy jakieś takie dość płaskie układy, a potem generowaliśmy lekką korektę. Innymi słowy, wróżyłoby to nadejście jakieś konsolidacji. Na razie nie widzę jej jakoś szeroko na rynku, natomiast myślę, że jest ryzyko, aby się tu pojawił jakiś układ konsolidacyjny. I cały czas jedyną naszą nadzieją są banki. – dodaje także.

Widmo konsolidacji na WIG20 i JSW z wyceną 70 zł, komentuje Michał Palaczyk
Notowania indeksu WIG20 dnia 19.10.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszych notowań WIG20 notuje wzrost swojej giełdowej wyceny. Indeks zyskuje obecnie 0,25%, co oznacza wzrost o 6,09 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 2 459,81 pkt. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc indeks na równo 2 465,90 pkt.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Akcje JSW po 70 zł?

– JSW najważniejsze dni w historii spółki ma już dawno za sobą, ale dzisiaj zaliczyło 8% ruch wzrostowy. Będzie prawdopodobnie 70 zł. Tutaj niewiele nam stoi na przeszkodzie, aby to doszło do skutku. Wysokie wyceny węgla, na razie tam nie ma żadnego zamieszania, więc sytuacja ma się po prostu dość ładnie. – podkreśla Michał Palaczyk.

– Technicznie mogą być takie ostre wstrząśnienia. Zauważmy, że 5% czy 8% spadków intrasesyjnych zaledwie w ciągu dwóch miesięcy mieliśmy 4 razy taką sytuację, że intra od otwarcia do zamknięcia spadliśmy o ok. 7/8%. Takie coś może pojawić się w ciągu dwóch tygodni, ale tu będzie przewaga świec oczywiście zielonych. – dodaje także.

Widmo konsolidacji na WIG20 i JSW z wyceną 70 zł, komentuje Michał Palaczyk
Notowania JSW w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszych notowań Jastrzębska Spółka Węglowa notuje wyraźny spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie aż 1,15%, co oznacza spadek o 0,70 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 61,10 zł. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc spółkę na równo 60,40 zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pkn orlen | lotos notowania | indeks dow jones | kurs akcji oncoarendi | dolar nowozelandzki euro | akcje amrest | ten square games kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here